Parkovacie miesta pribudnú aj za Jednotou

Minule sme vás informovali o prebiehajúcich prácach, na vybudovaní nových parkovacích miest. Práce prevádza firma Erpos zo Žiliny, ktorá predtým realizovala aj projekt námestia. Na Hlavnej ulici tak namiesto chodníka vyrastú nové parkovacie miesta, ktoré majú uľahčiť problémy s parkovaním v Dobšinej a to najmä v okolí Mestského úradu. To však nie je všetko a samotná hodnota prác, ktoré činia 47 116 eur v sebe zahŕňa aj vybudovanie pakovacích miest za budovou Coop Jednota. Dnes sme sa preto prišli pozrieť na ich realizáciu.

Ako môžete vidieť pod príspevkom na priložených fotografiách a videu, na stavenisku panuje čulý pracovný ruch. Dnes by už azda nik nepovedal, že predtým tam stála úplne nevyužitá parcela. Kamióny dovážajú potrebný materiál, ktorý sa v čo najkratšom čase osádza na určené miesta a už dnes vidieť hmatateľné výsledky. Problém s parkovaním v Dobšinej, najmä počas veľkých podujatí by mal byť zakrátko vyriešený. O vyjadrenie sme preto požiadali jedného z vedúcich pracovníkov, ktorý nám poskytol všetky podstatné informácie.

„Ako môžete vidieť robí sa tu parkovisko na 1000 m2 pre 30 osobných áut a budú tu aj tri miesta pre zdravotne postihnutých. Čiže dovedna tu bude 33 parkovacích miest. Vjazd na parkovisko bude z hlavnej ulice, SNP ale aj Novej. Počítame aj s realizáciou obrubníkov, zatrávňovaním, ale aj chodníkom, po ktorom sa bude dať pohodlne prejsť. Popri tom realizujeme aj parkovacie miesta na ulici SNP, sú to síce dva projekty, no všetko spadá do výslednej sumy prác v zmluve o dielo.“ Povedal pre náš portál Jozef Magál.  Spýtali sme sa aj na predpokladaný termín ukončenia prác, kde to skúsený pracovník  Erpos-u odhadol na obdobie okolo 10 septembra.

{gallery}foto_aktuality/parkovanie_jednota{/gallery}

Foto & video: Redakcia MD