Kultúra

Okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku

 

Olympiáda v anglickom jazyku je predmetová súťaž žiakov základných, stredných škôl a príslušných ročníkov šesťročných a osemročných gymnázií. V Slovenskej republike sa organizuje ako jedna z foriem dobrovoľnej záujmovej činnosti žiakov a je neoddeliteľnou súčasťou výchovno-vzdelávacieho procesu na týchto školách. Olympiáda v anglickom jazyku je postupová súťaž každoročne organizovaná v spolupráci s Celoštátnou odbornou komisiou.

V utorok 17. januára 2017 sa v Rožňave konalo okresné kolo 27. ročníka tejto súťaže, do ktorej sa zapojili aj žiaci zo Základnej školy v Dobšinej, a to piatak Lukáš Wágner a deviataci Sarah Trochová a Alex Hlaváčik. V oboch kategóriách, v rámci ktorých sme súťažili sa našim žiakom podarilo získať umiestnenie. V kategórii 1A sa na treťom mieste umiestnil Lukáš Wágner z 5.A triedy. Bola to jeho prvá Olympiáda v anglickom jazyku, bol zo všetkých súťažiacich najmladší, a o to je jeho úspech vzácnejší. V kategórii 1B sa rovnako na treťom mieste umiestnil Alex Hlaváčik z 9.A triedy. Alex sa pred dvoma rokmi už raz zúčastnil na okresnom kole tejto olympiády, no predtým to bolo v kategórii 1A. Tohto roku súťažil vo vyššej kategórii a podarilo sa mu v záverečnom ročníku štúdia na našej škole stáť na stupni víťazov.

Treba oceniť ohromnú snahu našich žiakov, ich poctivú prípravu nad rámec školských povinností, no najmä ich pevnú vôľu a odhodlanie bojovať vo veľkej a silnej konkurencii. Obom výhercom blahoželáme k úspechu a ďakujeme za skvelú reprezentáciu Základnej školy v Dobšinej.

Ing. Janka Liptáková, Základná škola Dobšiná

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »