Nové parkovacie miesta v Dobšinej rozšíri Erpos

Už v apríli  sme vás informovali, že problém s parkovaním v Dobšinej sa rozhodla riešiť skupinka miestnych obyvateľov prostredníctvom mestského poslanca Jozefa Goreja (SNS), ktorý ihneď predniesol ich návrh na Mestskom zastupiteľstve. Návrh vedenie mesta zaujal natoľko, že sa všetci priklonili k vybudovaniu nových parkovacích miest namiesto chodníka na ulici SNP. To všetko by malo odbremeniť zlý stav dopravy a parkovania najmä pozdĺž celej hlavnej ulice a najväčšiu výhodu by z toho mali mať vodiči.

Následne sme sa s poslancom Gorjom  stretli aj my, kde nám prezentoval všetky klady takéhoto riešenia. Ako nám povedal: „Občania argumentovali, že parkovacích miest je v Dobšinej málo. Sadli sme si na to, dali sme fotky na stôl, všetko sme rozobrali a tak som tento návrh prezentoval aj na Mestskom zastupiteľstve, kde ho prijali všetci poslanci. Do najbližšieho zastupiteľstva, by preto malo byť podložené, aké sú finančné výdavky, ale tiež, či to vôbec dopravný inžinier dovolí. Dostal to za úlohu prednosta Mestského úradu Holienčík a všetko sa uvidí. Návrh rieši samotné parkovacie miesta, to už v akom usporiadaní, či už v pozdĺžnom, alebo šikmom, to už necháme na dopraváka.“

Povedal vtedy pre náš portál poslanec Gorej a vedenie mesta sa v tejto veci dalo do pohybu. Oslovila sa firma UDI Košice, ktorá navrhla riešenie s rozšírením parkovacích miest a poslankyňa MUDr. Ingrid Gallová (nezávislá) navrhla, že dlažba by sa z chodníka mohla rozobrať vo vlastnej réžií mesta. Všetko sa dnes stáva realitou a ako môžete vidieť na našich záberoch a videu, chodník sa už rozoberá, o čo sa starajú pracovníci VPP. Podľa zverejnených zmlúv a faktúr (klik sem), mesto na samotnú úpravu vybralo firmu Erpos spol. s.r.o., ktorá stojí aj za nedávnou rekonštrukciou centrálnej mestskej zóny – námestia. Zmluva nadobudla platnosť pred pár dňami a za vykonanú prácu firma Erpos dostane 47 166 eur .

Dodajme, že mnohí obyvatelia tiež vítajú toto riešenie parkovacích miest, ale argumentujú aj  nedôstojným stavom parku na ulici SNP s výskytom dobre známych asociálnych živlov. Primátor mesta Dobšiná Karol Horník (Smer-SD) pre náš portál pred časom povedal, že park sa bude riešiť a upraví sa, aby vyzeral inak, ako vyzerá teraz. Do tohto projektu sa nepriamo zapojili aj Dobšinčania a občan Radovan Žori navrhol na pôde Mestského zastupiteľstva, ktoré o parkovacích miestach vtedy rozhodovalo, vybraté kusy dlažby zo zrušeného chodníka použiť na vynovenie spomínaného parku.

{gallery}foto_aktuality/parkovacie_miesta{/gallery}

Foto & video: Redakcia MD