Šport

Majstri Rally aj Dobšinčania

 

Dňa 26.11.2016 sa v Nitre zišli najlepší jazdci motoristického športu všetkých disciplín, ktoré sa jazdia na Slovensku. Večer pod názvom Majstri volantu 2016 bol večerom aj pre našu Dobšinú. V rámci absolútneho hodnotenia Majstrovstiev Slovenska 2016 v disciplíne Rally, Dobšinčan Ing. Vlastimil Majerčák navigovaný Michaelou Vejačkovou sedlajúci najnovšiu techniku v podobe Ford Fiesta R5 EVO získala krásne 3.miesto a zároveň bola táto posádka ocenená aj za úspešné reprezentovanie Slovenska na zahraničných podujatiach.

Majstrami Slovenska 2016 v disciplíne Rally automobilov poháňaných jednou nápravou (2WD) sa stala mladá Dobšinská posádka, ktorá tento titul obhájila z roku 2015 v zložení Tomáš Fusko – Jakub Slovák na vozidle Peugeot 208 VTi R2. Obe tieto posádky sú členmi profesionálneho tímu L Racing sídliaceho v Krásnohorskom Podhradí pod vedením pána Janka Liptáka za čo mu patrí obrovské poďakovanie, ako aj všetkým členom tímu, ktorí dokázali pre tieto posádky pripraviť víťazné podmienky, ako aj reklamným partnerom. Poďakovanie patrí aj mestu Dobšiná za podporu a základni fanúšikov. Srdečná gratulácia posádkam a vďaka aj za zviditeľňovanie Dobšinej v tejto kráľovskej motoristickej disciplíne akou Rally bez pochýb je. Držíme palce do ďalšej sezóny a prajeme mnoho športových úspechov doma aj v zahraničí.

Ján Slovák

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »