Aktuality

Komunitné centrum pripravilo pre vyše 80 detí výlet do ZOO

 

Vo štvrtok 17. septembra sa popoludní približne 80 deti z Dobšinej vo veku od 3 do 16 rokov vybralo na výlet do ZOO, ktorý pre deti navštevujúce pravidelne niektorú z jeho aktivít pripravilo za odmenu komunitné centrum v spolupráci s OZ Detstvo deťom. Dva plné autobusy po náročnej ceste plnej zákrut dorazili do Spišskej Novej Vsi, kde sa mohlo začať stretnutie s obľúbenými zvieratkami, ktoré doteraz deti mali možnosť poznať len z knižiek a televízie.

Tri hodiny návštevy v ZOO zbehli ako voda. Deti ich však využili naplno a do poslednej minúty, či v pavilóne plazov, vodného sveta a vtákov, hľadaním Nema, vo veľkých akváriách, pozorovaním obrovského orangutana, či kráľa prírody leva. Bolo pre nás veľkým zadostučinením vidieť ich štastné úsmevy a vzrušené výkriky pred každou ďalšou klietkou. Úžasný deň pre nich bol zakončený na detskom ihrisku, kde sa deti vyšantili dosýta, aby statočne unavené padli do autobusov na spiatočnú cestu. Deň sa nám mimoriadne vydaril nielen počasím, ale aj výborným správaním detí a spoločnou pohodou. Budeme naň  dlho spomínať.

Mgr. Martin Vavrinčík

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »