Aktuality

Kavečankyho konanie prešetrí prokuratúra

 

Presne pred mesiacom na pôde Mestského zastupiteľstva poslanec Ján Slovák (nezávislý) po vystúpení Mareka Laurinca inicioval možnosť trestnoprávnej zodpovednosti tých, ktorí pochybili. Požiadavku adresoval konateľke Ing. Vlaste Ruppovej, od ktorej očakával písomné vyjadrenie. Ján Slovák povedal, že na základe podnetu občanov mesta ako aj zamestnancov spoločnosti Mestské lesy Dobšiná, vzniklo podozrenie z páchania trestnej činnosti zamestnanca Mestských lesov Ing. Arpáda Kavečankyho (na fotografii s mikrofónom).

 

A to, vytváranie čiernych fondov, neoprávnená samovýroba dreva, neekonomická údržba lesných ciest, neúmerný rozsah sprístupňovania lesných porastov buldozérom, čo vraj vedie k zvyšovaniu pôdnej erózie. Vyzýval preto konateľku spoločnosti Mestské lesy Dobšiná Ing. Vlastu Ruppovú, aby bezodkladne podala podnet na prešetrenie orgánom činným v trestnom konaní na zamestnanca Mestských lesov, Ing. Kavečankyho

 

Po mesiaci prišla poslancovi Slovákovi odpoveď, ktorú vám v plnom znení prinášame: „Vážený pán poslanec. K Vašej interpelácii vznesenej na zasadnutí Mestského zastupiteľstva Mesta Dobšiná dňa 26.09.2012 ohľadne podozrenia z trestnej činnosti zamestnanca Mestských lesov Dobšiná spol. s.r.o. Ing. Arpáda Kavečankyho uvádzam nasledovné vyjadrenie:

 

V prípade, že máte podozrenie z páchania trestnej činnosti zamestnancom Ing. Arpádom Kavečankym je Vašou povinnosťou oznámiť túto skutočnosť orgánom činným v trestnom konaní (§340 Trestného zákona). Ja osobne nemám žiadnu vedomosť o skutočnostiach nasvedčujúcich, že došlo k spáchaniu trestného činu a preto nepovažujem za opodstatnené plniť oznamovaciu povinnosť, nakoľko uvedenie nepravdivých údajov v trestnom oznámení je trestným činom krivého obvinenia (§345 Trestného zákona). S pozdravom Ing. Vlasta Ruppová, Konateľka spoločnosti.“

 

Poslanec Ján Slovák (nezávislý) na túto odpoveď zareagoval už na stredajšom zastupiteľstve a môžete si prehrať jeho reakciu, ale aj odpoveď Ing. Arpáda Kavečankyho v priloženom videu pod príspevkom. Poslanec Slovák, nám ďalej poskytol aj nasledovné vyjadrenie, ktoré vám prinášame v plnom znení: „Odpoveď konateľky Mestských lesov s.r.o mi pripadá tak trošku smiešna, kvôli tomu, že pani konateľka si asi dobre neprečítala interpeláciu, v ktorej som ju na základe upozornenia od občanov mesta Dobšiná vyzval, aby dala podnet na prešetrenie zamestnanca Mestských lesov  Ing. Kavečankyho, pretože je podozrenie, že pácha trestnú činnosť. Nežiadal som konateľku, aby niekoho obvinila ako to píše v odpovedi, že nikoho obviňovať nebude.

 

Ako konateľka by mala mať prehľad čo sa deje v tejto spoločnosti, no jej odpoveď, že nevie o žiadnych aktivitách, ktoré by boli trestným činom považujem za nepravdivú, keďže je známe,  že aktivita vytvárania čiernych fondov Ing. Kavečankyho už bola riešená aj na pôde Mestských lesov. Keďže konateľka spoločnosti Mestské lesy Dobšiná s.r.o. Ing. Vlasta Ruppová nereagovala na túto výzvu od občanov mesta prostredníctvom mňa ako poslanca Mestského zastupiteľstva, skupina občanov mesta sa rozhodla dať podnet na prokuratúru na prešetrenie činnosti spomínanej v interpelácii. Pokiaľ sa preukaže,  že toto podozrenie sa zakladá na pravde, budeme žiadať okamžité odvolanie konateľky Mestských lesov Ing. Ruppovej.“ Dodal pre náš portál poslanec Slovák.

 

Foto & video: Redakcia MD

{youtube} ibTXr4q5Rac {/youtube}

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »