Káčer na bicykli navštívil aj Dobšinú

Nezlomný Mgr. Peter Káčer a nadácia televízie TA3 zorganizovali ďalší ročník charitatívnej akcie s názvom Káčer na bicykli. Ako počas minulých rokov, aj teraz bolo cieľom pomoc siedmim ľuďom v núdzi. Mesto Dobšiná sa zapojilo do tejto charitatívnej akcie a s ním aj mnohí obyvatelia, ktorí majú dušu na správnom mieste. Zraz účastníkov v našom meste bol naplánovaný na 29.06.2017 o 07:30 a tých, ktorí sa zúčastnili neodradilo ani zlé počasie, taktiež ani veľká výzva zdolať Dobšinský kopec.

Štart piatej charitatívnej etapy bol situovaný o 09:15 hod. v neďalekej obci  Dedinky a tam naši cyklisti, motorkári, ale aj folkloristi z FS Gemer svojou účasťou a programom podporili myšlienku vzájomnej pomoci. Po kultúrnom programe v podaní FS Gemer a zahájení štartu na Dedinkách pelotón jazdcov prešiel cez Palcmanskú Mašu, až sa dostal v sprievode motorkárov do Dobšinej, kde ich privítal dav nadšených divákov.

Primátor mesta Dobšiná, Ján Slovák jednak ako účastník podujatia a podporovateľ tejto skvelej myšlienky privítal Petra Káčera na ozvučenom Námestí Baníkov v našom meste a jeho návštevu spečatil podpisom v pamätnej knihe mesta. Podujatia v Dobšinej sa tiež zúčastnili miestni členovia ZO SZŤP, ktorí Petrovi Káčerovi darovali tričko a poďakovali mu za všetkých ľudí s hendikepom, ktorých podporuje svojimi športovými výkonmi. Celým podujatím vládla výborná atmosféra, no najmä spolupatričnosť. Pelotón jazdcov sa následne vybral do Betliara, kde Peter Káčer ukončil v poradí piatu charitatívnu etapu. Viac informácií o charitatívnej akcii Káčer na bicykli nájdete TU.

Text, foto & video: Juraj Karika