Dobšinskí gymnazisti to v športe prosto vedia!

Futbal chlapcov stredných škôl

Tento školský rok mala premiéru na Spojenej škole v Dobšinej Krajská futbalová liga chlapcov stredných škôl, ktorú organizuje Úrad Košického samosprávneho kraja. V okresných, regionálnych a krajských kolách naši chlapci bojovali o Školský pohár predsedu Košického samosprávneho kraja. Súťaže zabezpečovali pedagógovia Stanislav Prokop za SOŠ a PaedDr. Monika Lešková za gymnázium a zúčastnili sa na nich žiaci: za gymnázium Daniel Dovalovský, Lukáš Lacko, Michal Seman a za SOŠ – Marián Bubenčík, Jozef Gábor, Gejza Holmok, Patrik Holmok, Lukáš Polanecký, Marek Šoltés, Mário Tokarčík.

Výsledky: 30. 1.2019 – okresné kolo – 1.miesto a postup do regionálneho finále v Spišskej Novej Vsi, kde sme obsadili 3. miesto.  15.4.2019 – opäť 1. miesto na okresnom kole a v regionálnom finále 4. miesto. Skvelý výsledok, za ktorý chlapcom ďakujeme a blahoželáme.

Gymnazistky 5. na krajskom kole v malom futbale mladších žiačok

Turnaj sa konal 16.5.2019 na futbalovom štadióne v Spišskej Novej Vsi. Dievčatám srdečne blahoželáme, opäť podali perfektný, bojovný výkon. Zúčastnili sa žiačky sekundy: Kristína Ferková, Kristína Horká, Viktória Chrenková, Michaela Kašparová, Petra Terrajová, Viktória Tokarčíková.

Okresné kolo v atletike družstiev a jednotlivcov žiačok a žiakov ZŠ a OG rožňavského okresu

21.5.2019 sa v areály ZŠ Zakarpatská v Rožňave konalo okresné kolo v atletike. Súťažilo sa v behu na 60m, 300m, 800m dievčatá a 1000m chlapci, štafeta 4x60m, skok do diaľky, skok do výšky, hod kriketkou a vrh guľou. V každej disciplíne mohli za školu súťažiť maximálne traja pretekári, pričom do konečného výsledku družstiev sa započítali výkony dvoch najlepších. Jeden pretekár mohol ale absolvovať len 2 disciplíny a štafetový beh.  Našu školu reprezentovali  žiačky a žiaci s nasledovnými výsledkami:

Janka Lachová – 2. miesto – 300m, 2. miesto – štafeta, 9.miesto – guľa
Kristína Horká  – 2. miesto – diaľka, 3. miesto – 60m, 2. miesto – štafeta
Viktória Tokarčíková  – 6.miesto – 60m, 8.miesto – 300m, 2. miesto – štafeta
Kristína Turicová – 3. miesto – diaľka, 3.miesto 800m
Tamara Tomášiková – 2.miesto výška, 9.miesto – kriketka, 2. miesto – štafeta
Kristína Fedorová – 8.miesto – výška, 9.miesto – 800m
Viktória Gecelovská – 6. miesto – guľa, 9. miesto – kriketka
Družstvo dievčat spolu obsadilo krásne 2. miesto.

Lukáš Lacko – 16.miesto1000m, 9.miesto – kriketka
Daniel Dovalovský – 7.miesto – 300m, 5.miesto – štafeta
Boris Macko – 8.miesto – 60m, 19.miesto – 1000m, 5.miesto – štafeta
Miroslav Herčka – 15.miesto – 60m, 12.miesto – diaľka, 5.miesto – štafeta
Peter Dunajský – 9.miesto – diaľka, 14.miesto – kriketka, 5.miesto – štafeta
Marko Žori – 6.miesto – výška, 9.miesto – guľa
Dávid Nagy – 19.miesto – 300m, 13.miesto – guľa
Družstvo chlapcov spolu obsadilo krásne 7. miesto.

Všetkým žiakom blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

PaedDr.  Monika Lešková