Šport

Dobšinské gymnazistky ôsme na Majstrovstvách Slovenska v malom futbale žiačok

 

V dňoch 5. – 6. júna 2018 sa na štadióne Národného tréningového centra v Poprade uskutočnil 7. ročník  prestížneho „Školského pohára“ v malom futbale určeného pre žiakov a žiačky základných škôl a gymnázií s osemročným štúdiom. Na celoslovenské finále postúpili najlepšie dievčenské a chlapčenské družstvá, ktoré zvíťazili na krajských majstrovstvách. Za košický kraj to boli naše dievčatá z gymnázia v Dobšinej a chlapci z Michaloviec. Do turnaja sa cez okresné a krajské kolá zapojilo spolu 1577 tímov, z toho 1056  chlapčenských a 521 dievčenských, čo predstavuje spolu 15 770 účastníkov.

Keďže v Poprade šlo o celoslovenské kolo s počtom asi 160 súťažiacich, konal sa turnaj 2 dni. Prvý deň sa hrali zápasy v skupinách, kde sme obsadili 4. miesto, čo nás posunulo do bojov o 5.- 8. miesto na druhý deň. Tu sme odohrali 2 dobré zápasy proti dievčatám z Bratislavy a Vrbového (2:1, resp. 3:1) a v celkovom súčte sme obsadili 8. miesto. Aj napriek tomu, že sa nám turnaj nevydaril podľa našich predstáv, môžeme vyjadriť maximálnu spokojnosť s celkovým výsledkom. Veď už postup na celoslovenské finále je obrovský úspech. Spomedzi všetkých družstiev dievčat sme boli so ZŠ Vrbové asi jediné, ktoré sú futbalovo „odchované“ len doma a v škole na hodinách telesnej výchovy a nefungujeme pod hlavičkou futbalového klubu. A aj tu sme hrali len s 3 striedajúcimi hráčkami, takže ich kondička opäť  dostala riadne zabrať. O to je náš úspech cennejší.

Počas dvoch turnajových dní bol zabezpečený aj bohatý sprievodný program. Prebiehali súťaže o vecné ceny v presnosti streľby na bránku, v rýchlosti strely a v nohejbale. V stredu prebehla autogramiáda slovenského exreprezentanta vo futbale Mareka Saparu, ktorý bol zároveň aj ambasádorom celého projektu. So svojim exhibičným programom vystúpila freestylová skupina Hands Up Crew. V utorok večer sme mali zabezpečený voľný vstup do Aquacity s laserovou show, kde sa všetci účastníci  odreagovali v bazénoch a na toboganoch. Počas turnaja sme bývali v hoteli Satel, čo si dievčatá tiež poriadne užili. Celá akcia bola sponzorovaná spoločnosťou DEMI Šport plus, vďaka ktorej škola získala kompletnú sadu futbalových dresov, tašku a lopty a dievčatá dostali tričká, športové fľaše a rôzne reklamné predmety.

A na záver už len skonštatujem: perfektná akcia a organizácia, perfektní ľudia, super program a zážitky. Ale hlavne opäť raz zvíťazil šport a deti, ktoré robia niečo navyše oproti svojim rovesníkom. Ako učiteľka telesnej výchovy som na tieto dievčatá veľmi hrdá. Veď okrem tejto súťaže sa nám v tomto školskom roku darilo aj v iných športoch. Ale o nich už v inom článku v septembri.

Našim dievčatám sa chcem ešte raz poďakovať za vzornú reprezentáciu školy a mesta a ešte raz im blahoželám k celkovému účinkovaniu od okresného kola až po celoslovenské finále. Opäť sme raz potvrdili, že aj malá škola s menším počtom žiakov vie dosiahnuť výborný výsledok na najvyššej úrovni. Zúčastnené žiačky: Kristína Fedorová, Kristína Horká, Viktória Chrenková, Petra Terrajová, Viktória Tokarčíková, Tamara Tomášiková, Kristína Turicová, Michaela Kašparová.

PaedDr. Monika Lešková & Mgr. Lucia Fafráková

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »