Dobšiná v obrazoch: Zase sme pod snehom

Kalendár nám síce hovorí, že už máme jar, no dnešok vyzerá skôr ako uprostred zimy. Po viacerých kalamitách, ktoré Dobšinú zasiahli, dnes nečakane obyvateľov prekvapila poriadna nádielka snehu a z Veľkej noci tu máme razom Vianoce. Snežiť má dnes tak silno, že meteorológovia vydali výstrahu až druhého stupňa pre náš okres.

Aj dnes si dobšinčania namiesto vychutnávania jarnej zelene a opaľovania vzali do rúk lopaty a metly na odhŕňanie nového  snehu, ktorý na viacerých miestach dosahoval okolo obeda až 25 centimetrov . Zo zatiahnutej oblohy sa aj teraz na ľudí, budovy a ulice v Dobšinej rútia snehové vločky. V týchto chvíľach neoddychujú ani pracovníci Podniku služieb mesta, ktorí neustále pluhujú mestské komunikácie.

Ako uvádza SHMÚ, „uvedená výška predstavuje veľké nebezpečenstvo pre ľudské aktivity (dopravu a pohyb ľudí).Predpokladaná výška nového snehu je v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemerná a pravdepodobnosť spôsobenia škôd je vysoká,“ píšu vo svojom varovaní odborníci.  V dnešný deň sme sa preto do ulíc zasneženej Dobšinej vybrali aj my a tak vám prinášame veľkú fotogalériu z väčšej časti mesta a video.

Foto & video: Redakcia MD

{gallery}foto_aktuality/sneh_marec{/gallery}