Kultúra

Deň detí na Základnej škole v Dobšinej

 

Prvý júnový deň je už tradične spätý s oslavou medzinárodného dňa detí. K tomuto sviatku sa rozhodli prispieť aj učitelia základnej školy, ktorí pre svojich žiakov pripravili rôzne športové podujatia a súťaže. Žiaci sa teda zo školských lavíc presunuli na školské multifunkčné ihrisko a do telocviční, kde už na nich čakalo množstvo zábavných aktivít.

Súťažili sme na desiatich zábavných a športových stanovištiach. Deti skladali puzzle, lúštili osemsmerovky, skákali vo vreci, absolvovali beh s ping-pongovou loptičkou na lyžičke, ale aj trojnohé preteky, vešali papierové prádlo, hrali rozprávkové šarády, kŕmili sa poslepiačky detskou výživou, zahrali sa hru so slamkami a zabehli štafetu brada-lakeť-koleno.

Chlapci mali možnosť zmerať si svoje sily v súťaži o najsilnejšieho chlapca školy. Odvahu nakoniec našlo 18 mládencov, ktorí súťažili v štyroch silových disciplínach – zhyby na hrazde, sed a ľah, drepy a kliky vpred. Po sčítaní všetkých bodov bolo jasné, že nie vždy veľkosť svalov automaticky zabezpečí aj víťazstvo. A tak sa s počtom bodov 166 stal víťazom Peter Lakatoš zo 6.B triedy pred Nikolasom Kotlárom a Kristiánom Gažikom.

Vo veľkej telocvični prebiehal turnaj dievčat z tried druhého stupňa v prehadzovanej. Zvíťazili žiačky 7.A, ktoré nenašli konkurenciu. Na druhom mieste skončili dievčatá z 5.B triedy a na treťom sa umiestnila 6.A.   Na ich sviatok dostali deti aj sladkú odmenu, ktorú im venovala Školská rodičovská rada a každému sa ušiel aj plyšiačik Loptoš od manželov Lenky a Janka Šoltésovcov. Aj touto cestou im srdečne ďakujeme.

Ing. Janka Liptáková

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »