Šport

Debut na domácom Dobšinskom kopci 2015

 

Na úspešnom domácom podujatí EHCC Dobšinský kopec 2015, kde sa zúčastnilo 119 štartujúcich z 9 krajín, sa zúčastnil aj mladý domáci Dobšinský pretekár Štefan Leskovjanský na vozidle Škoda Felicia skupiny A v tíme BETI racing team. Aké mal pocity z pretekov a ako sa Štefanovi jazdilo sme sa opýtali. Prvý štart na Dobšinskom kopci avšak predpokladám,  že nie v prvý v horúcom sedadle súťažného auta. Ako to teda je ?Nie, nie, venujem sa tomuto športu už 9ty rok a možnosť okúsiť adrenalín na pretekoch som už mal vo svojich 16tich rokoch, od kedy som jazdieval MSR v slalome alebo rôzne hobby preteky. Posledné približne štyri roky robím spolujazdca na rally a už dlhé roky ma lákalo štartovať  veľký pretek ako jazdec a to hlavne domáci Dobšinský kopec.“

„ Ako sa ti jazdilo a ako sa Ti páčili celkové preteky ? “ „ Počas prvej sobotňajšej jazdy som bol nervózny, keďže to boli prvé ostré kilometre v tomto aute a mal som určitý rešpekt. Nastala búrka a tým, že druhá tréningová jazda bola zrušená bolo potrebné sa dobre vyspať a nastúpiť na nedeľňajší  štart s dobrým elánom a to sa aj podarilo. Hneď nastalo polepšenie času o 7,5 sek. a v poobedňajšej jazde o ďalšiu sekundu čo ma tešilo. Jazdy som si užil a tým si aj splnil štart na domácom preteku, čiže celkové preteky hodnotím len a len kladne, keďže sa podarilo získať  2. miesto v triede E1-1400 a nechať za sebou tretinu štartového poľa zo spomínaného počtu štartujúcich čo je si myslím dobré na to, že to boli prvé veľké preteky a prvý krát s týmto autom. Porovnal som si aj výsledky s rovnakou kubatúrou v iných triedach a taktiež by som sa dobre umiestnil, takže spokojnosť. Týmto by som sa chcel srdečne poďakovať všetkým, ktorí ma podporili a to hlavne partnerom bez ktorých by štart bol ťažko realizovateľný. Ďakujem. „ Štefanovi gratulujeme a držíme mu palce k ďalším štartom.

Foto: Sukr. archív

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »