Šport

3. zimná olympiáda materskej školy

 

Kto chce dobre zdravý byť, musí si s nami zacvičiť. V zdravom tele zdravý duch, to my dobre vieme, preto našej olympiáde trikrát „Hurá“ povieme. Týmito slovami odštartovala 21. januára 2016 na Námestí baníkov detská aktivita materskej školy, ktorá sa niesla v duchu zimnej olympiády. Nasledoval slávnostný ceremoniál, kedy kruhonosiči odovzdali svoj farebný kruh, z ktorých sa následne vytvoril olympijsky symbol. Organizátorka hier podala inštrukcie k športovým disciplínam a vyzvala všetkých zúčastnených k slávnostnému sľubu.

„Budem sa snažiť dosiahnuť najlepšie výkony, ako viem a nebudem škodiť svojim kamarátom športovcom.“ Tak sľubujem“ zaznelo zo všetkých detských úst. Na precvičenie tela nasledovala krátka telovýchovná rozcvička, po ktorej sa deti so svojimi učiteľkami rozišli na určené stanovištia. V olympiáde sa striedali štyri stanovištia tak, aby každá trieda športovala na jednom a potom si vymenila stanovište s druhou triedou. Deti mali pripravené tieto aktivity, v ktorých plnili svoje úlohy:

1.st. hod na cieľ – nakŕmiť hladného snehuliaka, 2.st. preskoky znožmo – hra na zajka, 3.st. hokejkou trafiť cieľ – slalomom obísť prekážku a dať gól do bránky, 4.st. kĺzakovanie – vedieť dotiahnuť raneného kamaráta. Dobré počasie a veselá nálada pomáhali deťom pri športovaní, čím sa podarilo splniť daný športový cieľ. Na záver boli pochválené všetky deti a kruhonosiči prevzali ocenenie pre svoju triedu. Spoločným pokrikom „hurá“ a potleskom sa zimná, škôlkarská olympiáda úspešne skončila.

Mariana Liptáková, foto: Juraj Karika

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »