Aktuality

Posúďte odpoveď Mestských lesov Dobšiná

 

Pred časom podal na pôde Mestského zastupiteľstva v Dobšinej poslanec Ján Slovák (nezávislý) interpeláciu adresovanú Mestským lesom Dobšiná. Interpelácia sa zaoberala nezverejňovaním zmlúv a faktúr tejto najväčšej mestskej spoločnosti, v ktorej má 100% účasť mesto Dobšiná.

 

Poslanec Slovák požadoval úplnú písomnú odpoveď, ktorá mu aj prišla. Rozhodol sa podeliť sa o túto odpoveď verejne prostredníctvom nášho portálu aj s vami, našimi čitateľmi. Vážení čitatelia, zhodnoťte prosím sami či sa v tejto odpovedi vyznáte a či má byť dostatočnou na nezverejňovanie zmlúv a faktúr napriek jasnej formulácie zákona o povinnom zverejňovaní:

 

 

Mestské lesy Dobšiná, spol. s  r. o.,Turecká 54, 049 25 Dobšiná

Spoločnosť je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Košice I,

V oddieli Sro., vložka č4039/V.

  

 

VEC:

Dotaz zo zasadnutia mestského zastupiteľstva – odpoveď

 

Dňa 29. februára 2012 ste na mestskom zastupiteľstve položili otázku:

„Prečo Mestské lesy Dobšiná, spol. s  r. o. nezverejňujú obchodné zmluvy, zmluvy dodávateľov prác a pod.?“.

 

         Spoločnosť Mestské lesy Dobšiná, spol. s  r. o. je v zmysle zákona č. 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám povinnou osobou podľa § 2 ods. 3 a je povinná v zmysle § 3 ods. 2 tohto zákona sprístupniť iba informácie o nakladaní s majetkom mesta Dobšiná.

Z povinností vyplývajúcich z ust. § 5a zákona č. 546/2010 Z.z., ktorým sa menil a doplnil zákon č. 211/2000 Z.z., vzhľadom na to, že nebolo novelizované ust. § 3 ods. 2 tohto zákona, sa spoločnosti Mestské lesy Dobšiná, spol. s  r. o. týka iba povinnosť zverejňovať písomné zmluvy, ktoré obsahujú informáciu o nakladaní s finančnými prostriedkami Európskej únie.

 

Spoločnosť Mestské lesy Dobšiná, spol. s  r. o. postupuje aj v súlade s rozhodnutím č. 1/ML/17-I/2011 jediného spoločníka, ktorým je Mesto Dobšiná.

 

S pozdravom  Ing. Vlasta Ruppová, Konateľka spoločnosti

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »