Krimi

Peňaženku vzala z pultu dôchodkyňa

Začiatkom novembra sme vás informovali o prípade Dobšinčanky, ktorá prišla o svoje peniaze v miestnej prevádzke na ulici SNP. Na predajnom pulte si zabudla peňaženku, ktorá podľa jej slov obsahovala osobné doklady, 265 eur v jednej a 500 eur v druhej priehradke. Dnes nám prišla správa z KR PZ v Košiciach o tom, že vyšetrovateľ už začal trestné stíhanie v tejto veci.

Policajti Obvodného oddelenia  Policajného zboru Dobšiná v spolupráci s Mestskou políciou Dobšiná vypátrali a poverený policajt Policajného zboru z prečinu zatajenia veci obvinil 75-ročnú ženu z mesta Dobšiná.  Táto si začiatkom novembra nálezom prisvojila cudziu vec a to červenú dámsku peňaženku s finančnou hotovosťou 265,- eur a dokladmi, ktorú si 38-ročná Dobšinčanka zabudla na predajnom pulte v predajni na Ulici SNP v Dobšinej. Dôchodkyni za tento skutok hrozí v prípade dokázania viny až ročné väzenie.“ Povedal pre náš portál krajský hovorca KR PZ v Košiciach Alexander Szabó.

Po tomto vyjadrení sme kontaktovali aj poškodenú pani, ktorá k celej záležitosti dodala.“Som veľmi rada, že polícia obvinila túto osobu, ktorá vzala peňaženku z predajného pultu. Vrátilo sa mi síce 265 eur a doklady, no polícia naďalej nič nevie o 500 eurách, ktoré som mala vo vedľajšej priehradke. Boli tam dve osoby, jedna, ktorú už policajti obvinili, ale bola tam aj ďalšia Rómka, ktorej zrejme skutok nebol dokázaný. Som vďačná aj za takýto posun v prípade, no mojich 500 eur, o ktorých sa polícia nezmieňuje mi už asi nik nevráti.“

Povedala pre náš portál Dobšinčanka, pričom dodajme, že o posune v samotnom prípade sme ju ako prví kontaktovali my, lebo ona sama nebola o týchto skutočnostiach vyrozumená. Krádeže sa v rozmáhajú najmä v predvianočnom období a tak by si mal každý občan dať pozor na hotovosť, alebo doklady o ktoré môže prísť veľmi ľahko ak natrafí na zlodejov, prípade nečestných ľudí ako to bolo v tomto prípade.

Ilustračné foto: Minv.sk