Na svätého Floriána aj pre deti otvorili dvere novej hasičskej stanice v Dobšinej

 

Dňa 04. mája si hasiči na celom Slovensku pravidelne každý rok pripomínajú sviatok sv. Floriána – patróna hasičov. Podľa legendy sv. Florián zachránil istého uhliara, ktorý spadol do ohňa. Iní pripisujú Floriánovo patrocínium nad hasičmi jeho mučeníckej smrti vo vode, avšak to najdôležitejšie, prečo sa sv. Florián stal patrónom hasičov, je jeho charakter a odvaha. Práve odvaha, vernosť svojmu presvedčeniu a altruizmus s nasadením a obetou vlastného života je to, čo robí sv. Floriána dôstojným patrónom hasičov a záchranárov.

V tento deň si aj v Dobšinej príslušníci Hasičského a záchranného zboru pripravili Deň otvorených dverí na novootvorenej hasičskej stanici v Dobšinej. Žiaci  I. stupňa ZŠ v Dobšinej si mohli prezrieť areál hasičskej stanice, videli hasičskú zásahovú techniku a vecné prostriedky. Najviac žiakov zaujali obrovské záchranné autá a štvorkolky. Hasiči im porozprávali o svojej práci, a tak žiaci mohli spoznať aspoň časť ich náročného a krásneho povolania. Za bezpečný prevoz sa chceme poďakovať nášmu hlavnému sponzorovi Mestským lesom Dobšiná.

Učiteľky  ZŠ

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »