MFK Dobšiná v sezóne 2017/2018

Pred necelým mesiacom skončila sezóna 2017/2018 vo futbalových súťažiach riadenými  ObFZ v Rožňave. Preto sa chceme niekoľkými vetami k tejto sezóne vrátiť a informovať tak širokú verejnosť o účinkovaní mužstiev  MFK DOBŠINÁ. V sezóne 2017/2018 pôsobili v súťažiach riadenými  ObFZ  Rožňava  mužstvá  MFK : A mužstvo, dorast, starší žiaci, prípravka mladší a prípravka starší. Súčasťou MFK Dobšiná sú aj hráči OLD Boys, ktorí sa zúčastňujú turnajov vo svojej vekovej kategórii. K účinkovaniu jednotlivých mužstiev :

„A mužstvo „: Skôr ako zhodnotíme  sezónu 2017/2018,  musíme sa vrátiť aj k sezóne 2016/2017. Na Valnom zhromaždení MFK Dobšiná v januári 2017 sa  funkcie predsedu MFK pre pracovnú zaneprázdnenosť vzdal primátor mesta, p. Ján Slovák. Následne VZ bol za predsedu zvolený Mgr. Jaroslav Hutník  a tak isto aj výbor, ktorý v tomto zložení pracuje do dnešných dní.

Na zasadnutí MsZ 01.03.2017, boli schvaľované žiadosti o poskytnutie finančných dotácií pre občianske združenia pôsobiace na území mesta na rok2017.  MFK Dobšiná požiadal o dotáciu 10 tisíc eur, ktorá bola schválená komisiou školstva, telovýchovy a športu, potom aj v Mestskej rade a bola odporúčaná aj na schválenie do MsZ.

Na MsZ táto suma bola znížená na 8 tisíc eur, čo vyvolalo v hráčoch obavy o ďalšej činnosti klubu, a preto niektorí vyhlásili, že ak sa nebude hrať 5. liga, tak dajú prestup do iných  klubov. Dobšiná bola účastníkom 5. ligy skupiny košicko – gemerskej. Sezóna 2016/2017  sa dohrala, mužstvo sa zachránilo. Počas letnej prestávky  sa podala prihláška do 5. ligy na ročník 2017/2018. Súčasťou  prihlášky je aj štartovný poplatok . Počas tejto prestávky  je aj možnosť  prestupu hráčov , a keď sa blížil začiatok  súťaže, zistili sme, že niektorí hráči podali  prestup do klubov v 6. lige, alebo odišli do  klubov v mestách kde pracovali.

Vedenie MFK sa dostalo do nezávidenia hodnej situácie, pretože s kádrom ktorý ostal sa v 5. lige hrať nedalo. Mužstvo bolo z 5. ligy odhlásené, štartovný poplatok prepadol v prospech VsFZ Košice. Hrozilo, že  A mužstvo v sezóne 2017/2018 pôsobiť nebude.  Nie pre nedostatok financií, alebo materiálneho alebo technického vybavenia, ale preto, lebo nemal kto hrať.

Podarilo sa ostaršiť chlapcov z dorastu, ktorí spĺňali vekový limit, osloviť chlapcov ktorí už zavesili kopačky na klinec, hráčov pôsobiacich v iných kluboch, aby prišli pomôcť v ťažkej situácii. Na poslednú chvíľu sa podarilo prihlásiť do 7. ligy – začať od nuly a tak A mužstvo v Dobšinej zachovať.

Všetko sa podarilo a 20. augusta 2017 nastúpilo  A mužstvo na prvý zápas 7. ligy v Krásnohorskom Podhradí, kde s rezervou súpera vyhralo 5:1 a tak úspešne odštartovalo  súťažný ročník 2017/2018. V sezóne 2017/2018 sme odohrali 16 zápasov : 12 výhier, 2 remízy a 2 prehry so skóre 80:26 a 38 bodovým ziskom. Po poslednom zápase sezóny s TJ Mladosť Brzotín sme skončili na 1. mieste, vyhrali 7. ligu a tým vybojovali postup do 6. ligy.  Aj keď boli kuvičie hlasy o konci A mužstva veríme, že A mužstvo bude  pôsobiť aj v nasledujúcej sezóne, aj keď nie vždy to počas sezóny  išlo tak ako by sme si predstavovali.

Futbal nehrá ani primátor ani vedenie, ale hráči. Preto patrí poďakovanie tým, ktorí ostali, ktorí sa vrátili, ktorí prišli pomôcť, aj keď dlhšie nehrali. Tak isto aj tým, ktorí prestúpili a pomohli v ťažkej situácii. Z mládežníckych mužstiev najväčšiu radosť nám robili prípravkári, ktorí vyhrali svoju skupinu a vo finálnom turnaji s víťazmi ostatných troch skupín nenašli  premožiteľa a stali sa celkovým víťazom. Za zmienku stojí podotknúť, že na všetkých halových turnajoch na ktorých sa zúčastnili sa stali ich víťazmi. Starší žiaci pôsobili v 3.lige, kde zo siedmych mužstiev obsadili 4. miesto, 12 zápasov, 6 viťazstiev, 1 remízu, 5 prehier so skóre 48:44 a ziskom 19 bodov.

Najzložitejšia situácia  bola v družstve dorastu, ktoré pôsobilo v 4. lige. Nie vždy mužstvo nastúpilo v plnom počte, alebo pre nedostatok hráčov na zápas nevycestovalo. Dorastenci zo 6 mužstiev obsadili 5. miesto – 10 zápasov, 2 víťazstvá, 2 remízy, 6 prehier so skóre 16:38 a ziskom 8 bodov. O necelý mesiac začína ročník 2018/2019. Počas letného obdobia je možnosť získať v prestupovom termíne hráčov, a tým rozšíriť a posilniť kolektív. Dúfame, že sa nám podarí nejakých získať a tak vstúpiť do ročníka 2018/2019 v 6. lige čo najlepšie. Záverom patrí poďakovanie mestu Dobšiná za poskytnutie finančnej dotácie, za správu a údržbu futbalového štadióna. Za finančnú podporu patrí vďaka aj Mestským lesom s.r.o, bez pomoci ktorých by bola ohrozená činnosť MFK Dobšiná.

Vedenie MFK Dobšiná