Medovníky piekli aj malí škôlkári

 

Centrum voľného času, detí a mládeže v Dobšinej je roky známe organizovaním podujatí, najrôznejších projektov, no predovšetkým záujmových činností. Tie dávajú deťom a dospievajúcim v našom meste a okolí možnosť zmysluplne tráviť svoj voľný čas. Každá aktivita je pritom veľmi zaujímavá, pričom sa o tom naposledy mohli presvedčiť aj malí škôlkári. Tí zavítali do Centra voľného času preto, aby si pod dohľadom učiteliek a vychovávateľov vyskúšali vlastnoručnú výrobu a pečenie chutných medovníkov.

Medovníky neodmysliteľne patria k Vianociam, ktoré už pomaly klopú na dvere. Typickú vianočnú pochúťku pripravuje každý inak a každá gazdinka má svoj osvedčený recept. Medovníky z Centra voľného času však boli o niečo výnimočnejšie. Ako pre náš portál povedala riaditeľka CVČDaM Ing. Mária Rybárová: „Každý mesiac pripravujeme pre deti materskej školy zaujímavý program. V tento predvianočný čas sme pre nich pripravili pečenie medovníčkov. Deti boli veľmi šikovné. Ďakujeme Materskej škole za celoročnú spoluprácu a v novom roku sa na nich znova tešíme.“

Ako môžete vidieť na fotografiách vo fotogalérií, malí pekári si najprv pripravili perníkové cesto a za pomoci pekných formičiek, podľa svojho priania vykrajovali hviezdy, či iné vianočné motívy. Deti, ktorým išla príprava a pečenie medovníkov na výbornú, ich neskôr s radosťou ochutnali. Za odmenu následne pani učiteľkám a vychovávateľkám v centre zaspievali pesničky.

Foto: CVČDaM Dobšiná

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »