V Dobšinej prebehne dozber údajov o vedeniach nízkeho napätia

Východoslovenská distribučná, a.s., prevádzkovateľ‘ distribučnej sústavy elektriny na východnom Slovensku, uskutočňuje v týchto mesiacoch v meste Dobšiná dozber údajov o podzemných a nadzemných elektrických vedeniach nízkeho napätia po vykonanej rekonštrukcii. Zber údajov slúži ako podklad pre nový geografický informačný systém Východoslovenskej distribučnej, a.s. Detailné zmapovanie a spracovanie elektrických vedení do budúcnosti umožní: a) skvalitniť distribúciu elektriny pre jej koncových odberateľov, b) urýchliť a skvalitniť vyjadrovacie procesy prevádzkovatelia distribučnej sústavy v stavebných konaniach.

Ako informoval Ing. Peter Harabin, vedúci odboru Manažment sieťových dát, pri výkone prác budú poverení pracovníci používať na označenie trás podzemných káblov ekologicky neškodné spreje. Takéto značky sa preto môžu objaviť v Dobšinej na chodníkoch, alebo na zemi. Spoločnosť ubezpečuje, že sprejové značky neznamenajú následné výkopové práce, či iné obmedzenia pre obyvateľov a po 2 až 3 mesiacoch sami zmiznú. Súčasťou zberu údajov je aj odčítavanie sériových čísel elektromerov odberateľov elektriny (bez odčítavania stavu elektromerov). Tieto aktivity sa uskutočňujú vo viacerých mestách a obciach na východnom Slovensku. Spoločnosť preto počas najbližších mesiacov žiada o toleranciu a trpezlivosť pri ich činnosti.

Ilustračné foto: stock.xchng