Deň narcisov v Dobšinej s Nordic walkingom

 

Deň narcisov je jedinečná verejno-prospešná zbierka Ligy proti rakovine a tento rok sa konala už po 21-krát. Ulice miest a obcí v jediný deň v roku – tentokrát 7. apríla 2017 – zaplavili žlté narcisy. Každý, kto si narcis pripol na svoj odev, vyjadril týmto gestom podporu a spolupatričnosť s tými, ktorí bojujú s rakovinou. Vhodením dobrovoľného príspevku do pokladničky dobrovoľníkov Dňa narcisov zároveň pomohol naakumulovať finančné prostriedky na konkrétnu praktickú pomoc onkologickým pacientom a ich rodinám na celom Slovensku.

Liga proti rakovine počas celého roka pripravuje projekty a programy, ktorými pomáha pacientom v ich konkrétnych problémoch, situáciách a výzvach. Okrem toho sa stará o prevenciu a informovanosť celej verejnosti, podporuje zdravotnícke zariadenia, nemocnice, iné občianske združenia i výskum v oblasti liečby onkologických ochorení. Pripnutím žltého kvietku v Deň narcisov vysielame onkologickým pacientom odkaz, že nie sú vo svojom ochorení sami, že ich boj sa týka nás všetkých a že majú našu podporu.

Do tejto krásnej akcie sa zapojila aj Dobšiná. Dobrovoľníci z Centra voľného času, Gymnázia,  a Základnej školy vyšli do ulíc o 8.00 hod. a oslovili našich obyvateľov, ktorí ochotne prispeli na túto krásnu myšlienku. Hneď ráno sa k nim pridali členovia Nordic Walking Dobšiná, ktorí kráčali za dobrú vec. Do akcie sa zapojila aj ZŠ Biele Vody. Spolu sa vyzbieralo 637,97 €, za čo všetkým úprimne ďakujeme.

Ing. Mária Rybárová, video: LPR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »