2. ročník stolnotenisového turnaja o pohár primátora mesta Dobšiná

Priaznivci stolného tenisu zo širokého okolia mesta Dobšiná v dňoch 24. – 25.05.2019 mali jedinečnú možnosť naživo vidieť majstrov sveta, majstrov Európy a paralympijského víťaza, ktorí sa predstavili dňa 24.05.2019 na exhibícií stolného tenisu v Rejdovej a dňa 25.5.2019 na „2. ročníku stolnotenisového turnaja o pohár primátora mesta Dobšiná“ v Základnej škole v Dobšinej. Vidieť majstrov stolného tenisu je jedna vec, ale zahrať si s nimi, to je zážitok na celý život a takúto príležitosť dostali nielen dospelí hráči, ale aj talenty stolného tenisu v Dobšinej.

Na stolnotenisovej exhibícií usporiadanej v Rejdovej pri príležitosti 46. výročia stolnotenisového zápasu medzi družstvami výberu ČSSR a TJ Družstevník Rejdová bol spoluorganizátorom aj MŠK Dobšiná – stolný tenis. Na akcii sa zúčastnili bývalé aj súčasné hviezdy stolného tenisu zo Slovenska. Pani Alica Chladeková, najlepšia stolná tenistka Slovenska všetkých čias, ktorú priaznivci stolného tenisu poznajú pod menom Grofová, pani Anna Kišová, ktorú poznáme pod menom Čiková, p. Rastislav Revúcky, trojnásobný paralympijský víťaz v stolnom tenise a Alexander Valúch, súčasný majster Európy v stolnom tenise vo štvorhre.

Mottom 2. ročníka stolnotenisového turnaja „O pohár primátora mesta Dobšiná“ bolo: Stolný tenis je hrou pre všetkých. Kto si ho raz zamiluje, dokáže ho milovať celý život. Postaviť sa k stolnotenisovému stolu môže päťročný chlapec, dievča, zrelý muž, zrelá žena, deväťdesiatroční starci. Nezáleží pri hre na pohlaví, veku, rase ani hendikepe. Láska k stolnému tenisu dokáže prekonať všetky prekážky. Preto chceme vyzvať všetkých, ktorí ešte neskúsili hrať stolný tenis, aby tak urobili čo najskôr. Zamilujete si ho a stretnete sa s priateľmi, ktorí si zamilujú Vás.

Stolnotenisový turnaj otvorila zástupkyňa primátora mesta Dobšiná, p. MUDr. Gallová, po nej sa prítomným hráčom a divákom prihovoril p. Peter Pamula, poslanec NR SR, v závere úvodnej časti turnaja oboznámil hráčov a prítomných s vylosovaním turnaja hlavný rozhodca turnaja, p. Vladimír Lenkey.  Na 2. ročníku stolnotenisového  turnaja  „O pohár primátora mesta Dobšiná“ sa zišla veľmi silná konkurencia hráčov. Hráči 2., 3., a 4. Slovenskej ligy, ale aj hráči okresných líg, 5. a 6. ligy odohrali veľmi kvalitné zápasy. Víťazstvo v stolnotenisovom turnaji obhájil Alexander Valúch, hráč TTC OC Bad Homburg 1987, hrajúci 2. Nemeckú ligu. Na druhom mieste skončil Róbert Valúch, hráč Žiliny, a tretie miesta obsadili veľmi talentovaní mladí hráči, a to Peter Pisarčík, hráč Ružomberka a Peter Michel, hráč Bytče. Veľkým prekvapením stolnotenisového turnaja bola mladá talentovaná juniorka, Frederika Pisarčíková, ktorá siahala po senzácií na turnaji. V boji o postup medzi štyroch najlepších hráčov na turnaji veľmi tesne, a to 3:2 na sety, prehrala s neskorším víťazom turnaja, Alexandrom Valúchom.

Najväčším zážitkom pre všetkých prítomných bolo finále stolnotenisového turnaja medzi otcom a synom Valúchovcami. Po niektorých výmenách diváci vstali zo sedadiel a potleskom odmenili hráčov za ich výkon. Veľmi milým prekvapením bola účasť p. Alice Grofovej Chladekovej na celom turnaji. Na záver odovzdala poháre primátora mesta Dobšiná víťazom a spolu s p. Pamulom, poslancom NR SR a hlavným rozhodcom, p. Vladimírom Lenkeyom, zagratulovali víťazom.

Text & foto: Bc. Ľubomír Molčan