Kultúra

Adventné čítanie na ZŠ v Dobšinej

S príchodom adventu sa začína čarovné obdobie. Najkrajší čas v roku prináša túžbu obdarovať detské srdcia nevšedným darom. Preto sme sa zapojili do celoslovenského projektu s názvom Celé Slovensko číta deťom v čase adventu. Adventný venček rozprávok z knihy Vianočné rozprávky pri kozube čítali žiaci ZŠ Eugena Ruffinyho v Dobšinej, ba aj vzácni hostia (primátor mesta Dobšiná, Ján Slovák, zástupkyňa školy, riaditeľka OZ Detstva deťom, predsedníčka MO Matice slovenskej v Dobšinej, vedúca školskej a mestskej knižnice, členka rodičovskej rady.) Okrem vychutnania si zážitkového čítania v čarovnom prostredí, deti vytvárali aj vianočné záložky.

Predvianočné stretnutie spríjemnili hudobníci. Zahrali nám koledy na rôznych hudobných nástrojoch a zaspievali vianočné piesne pod vedením pána učiteľa hudobnej výchovy.  Navštívil nás aj anjelik, ktorý rozdával voňavé medovníčky. K čarovnej atmosfére adventného obdobia prispelo stretnutie s knihou, inšpiratívnymi ľuďmi a dojímavou hudbou. Adventné podujatie ukončilo úprimné prianie štedrých a nezabudnuteľných vianočných sviatkov.

Mgr. Marína Krivanská