Aktuality

Zväz protifašistických bojovníkov hodnotil

 

V meste Dobšiná už dlhé roky pôsobí miestna organizácia Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov. Dnes, 28. februára sa v priestoroch kultúrneho domu uskutočnila výročná schôdza tejto organizácia, ktorá neodmysliteľne patrí k rôznym organizovaniam a svojou účasťou podporuje podujatia v meste.

 

V úvode schôdze prítomných členov privítal kronikár mesta a predseda v jednej osobe , František Novotný, ktorý nám priblížil fungovanie a ciele organizácie. „ Stretávame sa dnes práve mesiac po tom ako sme si pred mesiacom pripomenuli 67. výročie oslobodenia nášho mesta. Každý si zaslúži poznať pravdivú históriu o našom meste a o to sa pokúšame.“ Povedal František Novotný a pokračoval.

 

„ V súčasnosti máme v našej mestskej organizácii 33 členov. Patríme do oblastného výboru, ktorý spravuje 20 organizácii v dvoch okresoch, pretože náš oblastný výbor je aj pre okres Rožňava a Revúca. Vo všetkých organizáciách máme v týchto dvoch okresoch okolo 540 členov. Naďalej chceme propagovať v našom meste naše pôvodné poslanie a myšlienky, ktoré sú úzko späté s odbojom a históriou nášho mesta.“ Zdôraznil predseda Novotný vo svojom vyjadrení pre náš portál.

 

Na výročnej schôdzi ZO SZPB sa zúčastnil aj primátor mesta Dobšiná Karol Horník (Smer-SD), ktorý vyzdvihol význam organizácie pre mesto a jeho príhovor si môžete pozrieť vo videu pod článkom. 


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »