Kultúra

ZUŠ v Dobšinej: V krajšom prostredí bude radosť tvoriť

Základnej umeleckej škole v Dobšinej bol schválený grant na projekt, ktorý podporil  Nadačný fond Slovenských elektrární v Nadácii Pontis. Poslaním tohto projektu je skrášliť prostredie školy a riešiť celý vzhľad areálu . V rámci iniciatívy Slovenských elektrární  „Naše mesto“ sme za pomoci zamestnancov  SE  a  dobrovoľníkov skrášlili dvor, upravili staré kríky, vysadili nové kvety a kríky. Obnovili sme skalku odstránením starých častí, vysadili skalničky, trvalky a trávy, natiahli sme fóliu a vysypali skalku drevenou štiepkou. Táto aktivita bola realizovaná 9. júna 2017 pod  pekným názvom „Dnes mám rande s naším mestom“.

Upravený priestor chceme využívať na činnosti pre žiakov výtvarného odboru, kde si počas pekného počasia môžu rozložiť maliarske stojany. Žiaci literárno – dramatického odboru budú mať miesto na hry a pohybové aktivity. Krajšie prostredie bude žiakov viac motivovať k citu pre krásu a k tvorivosti, zároveň ich to bude viesť k ochrane životného prostredia. Ďakujeme všetkým, ktorí sa pričinili o skrášlenie prostredia pre naše deti.

Mgr. Jana Krišáková, riaditeľka školy