Kultúra

ZUŠ-ka otvorila dvere verejnosti

 

V miestnej Základnej umeleckej škole v Dobšinej  (ZUŠ) sa dnes uskutočnil deň otvorených dverí. Táto verejnosti určená prezentácia školy bola venovaná najmä deťom a ich rodičom, kde si mohli prezrieť vyučovacie priestory, ale aj vybavenosť školy, či informovať sa priamo o možnostiach štúdia. Na svoje si prišli aj tí najmenší, keď ich pedagógovia prevádzali ateliérom, či predstavovali im rôzne hudobné nástroje, ktoré si mohli taktiež vyskúšať. Dnes sme preto dobšinskú ZUŠ-ku navštívili aj my, kde nám riaditeľka ZUŠ Mgr. Jana Krišáková priblížila tento deň.

„Ako tradične sme aj tento rok pripravili deň otvorených dverí, kde môžu samotné deti a ich rodičia vidieť priestory školy a tiež sa môžu prihlásiť na študijné odbory. Dnes dopoludnia navštívia školu materské školy, kde sa im predstavia hudobníci s jednotlivými hudobnými nástrojmi, kde môžu vyskúšať napríklad Orffove nástroje a niektoré deti si zahrajú na keyboarde. Môžu si tiež pozrieť výstavu, ktorá je pripravená v ateliéri, aby videli rôzne techniky.

Popoludnie je určené rodičom a verejnosti, kde sa môžu prísť informovať a zároveň aj prihlasovať deti na štúdium. Necháme sa prekvapiť, koľko zavíta návštevníkov tento rok, ale zo skúseností z minulých rokov je to zhruba 60.“ Dodala pre náš portál riaditeľka ZUŠ v Dobšinej Mgr. Jana Krišáková.  Dnešný deň z otvorených dverí dobšinskej ZUŠ-ky sa vám pokúsime priblížiť vo fotogalérií a krátkom videu pod príspevkom. 

{gallery}foto_kultura/zus_dod2013{/gallery}

{youtube} 1kpo0oZWvXw{/youtube}

Foto: Redakcia MD & ZUŠ, video: Redakcia MD

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »