Žlté pokladničky Hodiny deťom dorazili aj do Dobšinej

V piatok 10. novembra sa v uliciach 450 miest a obcí Slovenska opäť uskutoční pokladničková zbierka Hodiny deťom na podporu jedinečných projektov pre deti a mladých ľudí na celom Slovensku. V tento deň, ktorý je jedným z kľúčových v rámci 19. ročníka verejnej zbierky Hodina deťom, vyšlo do ulíc viac ako 6100 dobrovoľníkov so žltými pokladničkami a maskotom Hugom. V tejto myšlienke nezaostala ani Dobšiná, kde sa pripojili k tejto celoslovenskej zbierke dobrovoľníci z radov študentov gymnázia a základnej školy. Za 11 rokov svojej existencie sa zbierka v uliciach taktiež stala určitým symbolom posolstiev, ktorými sú vzájomná pomoc a spájanie ľudí v prospech detí na celom Slovensku.

Hodina deťom je celoročná verejná zbierka, ktorá ako symbol spájania sa v prospech detí a mladých ľudí z celého Slovenska funguje nepretržite už 18 rokov a vytvára stabilný a efektívny systém podpory pre deti a mladých ľudí zo všetkých regiónov Slovenska. Je zameraná na projekty na rozvoj vzťahov, úcty k sebe aj iným, na projekty riešenia problémov detí, školské prostredie, no tiež na budovanie bezpečného prostredia.  Prispieť na túto ušľachtilú myšlienku môžete aj vy dnes priamo v uliciach nášho mesta. Rovnako tak môžete urobiť kedykoľvek počas roka zaslaním SMS na číslo 800 v hodnote 4 eur.

Text & foto: Red. JK