Žijúca legenda stolného tenisu v Dobšinej

Dňa 27. júla 2016 sa dožil 85 rokov bývalý vynikajúci hráč stolného tenisu v Dobšinej pán Gustáv Husár. Vedenie Mestského stolnotenisového oddielu v Dobšinej (MSTO) mu pri tejto príležitosti poďakovalo za jeho hráčsku a funkcionársku kariéru a v družnom rozhovore si zaspomínalo na vzostupy a pády stolného tenisu v našom meste od jeho začiatkov až po súčasnosť. Do ďalších rokov života mu prajeme zdravie, veľa slnečných dní plných radosti a pohody.

Tajným želaním MSTO Dobšiná je, aby sme sa stretli pri zápasoch, alebo turnajoch s pánom Husárom a ďalšími legendami stolného tenisu z  Dobšinej. Nech sa naplní motto MSTO Dobšiná, ktoré je v úvode webovej stránky:

„Stolný tenis je hrou pre všetkých. Kto si ho raz zamiluje, dokáže ho milovať celý život. Postaviť sa k stolnotenisovému stolu môže päťročný chlapec, dievča, zrelý muž, zrelá žena, deväťdesiatroční starci. Nezáleží pri hre na pohlaví, veku, rase ani hendikepe. Láska k stolnému tenisu dokáže prekonať všetky prekážky“.

Bc. Ľubomír Molčan