Kultúra

Žiaci a pedagógovia na ZŠ Dobšiná čítajú spolu

 

Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR v súvislosti s národnou stratégiou zvyšovania úrovne a kontinuálneho rozvíjania čitateľskej gramotnosti vyhlásil školský rok 2016/2017 za Rok čitateľskej gramotnosti. Na podporu vzťahu detí a žiakov k čítaniu a získaniu si väčšieho počtu priaznivcov literatúry organizovalo ministerstvo školstva spoločné čítanie rozprávky.

Spoločné čítanie sa začalo 24.10 2016 o 9:00 hodine. Tento deň je aj Medzinárodným dňom školských knižníc. Do čítania sa zapojil aj minister školstva. Do tejto aktivity sa zapojili aj žiaci a pedagógovia našej Základnej školy v Dobšinej.

Spoločné čítanie otvorila prostredníctvom školského rozhlasu pani zástupkyňa Mgr. Gabriela Gondová rozprávkou Popolvár najväčší na svete. Učitelia a žiaci pokračovali v spoločnom čítaní rozprávok v triedach. Po skončení čítania žiaci hotovili vlastnú záložku do knihy. Z triednych záložiek sme vytvorili jednu spoločnú záložku našej školy, ktorá symbolizuje spoločné čítanie. Veríme, že sa táto aktivita bude tradovať.

Mgr. Marína Krivanská, Mgr. Jurina Šmelková

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »