Kultúra

Zhodnotenie letných aktivít Komunitného centra mesta Dobšiná

Jeseň zaklopala na dvere a s ňou aj nový školský rok. Dlhé horúce letné dni vystriedali kratšie a chladnejšie . Letné prázdniny ubehli veľmi rýchlo, ale deti z Komunitného centra majú mnoho zážitkov z tohto leta, na ktoré ešte stále spomínajú. V Komunitnom centre mesta Dobšiná sme fungovali aj počas letných prázdnin a záujem o skupinové aktivity bol naozaj veľký. Počas júla a augusta 2018 sa uskutočnilo spolu 113 skupinových aktivít. Pracovníčky KC počas otváracích hodín poskytovali sociálne poradenstvo pre dospelých, organizovali preventívne aktivity pre matky s deťmi a záujmové činnosti pre deti a mládež s cieľom poskytnúť im priestor na sebarealizáciu a zmysluplné využitie voľného času. Zo skupinových aktivít najobľúbenejším bol tanečný krúžok, enviromentálny krúžok, tvorivé dielne  a  dievčenský klub.

Naše Komunitné centrum sa zapojilo aj do projektu internetového kníhkupectva Martinus  „ Prečítané leto “, vďaka ktorému sme dostali zásielku krásnych knižiek pre deti a mládež, kartičiek, omaľovániek a úžasných nálepiek. Touto cestou ďakujeme Mgr. Viktórii Marcinovej z kníhkupectva Martinus za spoluprácu. Vďaka ich daru bol obohatený náš čitateľský krúžok a deti sa aj počas prázdnin venovali čítaniu nielen v priestoroch KC, ale aj  v prírode.

S chlapcami sme sa počas leta zúčastnili turnaja v stolnom tenise a v minifutbale v meste Jelšava. V stolnom tenise sme obsadili pekné druhé miesto. Zo športových aktivít je stolný tenis v KC najobľúbenejší a záujem o túto aktivitu stále stúpa.

Medzi úspešné letné komunitné aktivity o ktorých sme Vás už na stránkach Dobšinských novín informovali patril Výlet do Dobšinskej ľadovej jaskyne a beseda so psychologičkou „ Medzi nami dievčatami “.  Bodku za letom dal program našich dievčat na Celoslovenskom rómskom festivale v Rožňave. Odmenou za úspešné letné činnosti v Komunitnom centre bola 28. augusta zorganizovaná prázdninová diskotéka. Leto v Komunitnom centre hodnotíme ako veľmi vydarené, o čom svedčí množstvo fotografií na našich nástenkách a v našej kronike.

S novým školským rokom pribúdajú školské povinnosti a preto činnosti v KC v tomto období budú zamerané hlavne na prípravu na školské vyučovanie a niektoré záujmové aktivity vystrieda doučovanie a vzdelávacie komunitné aktivity.

Text a foto :  PhDr. Eva Mihóková, odborný garant KC