Ženy v Dobšinej oslávia svoj deň so seriálovou Ivetou

Karpatská nadácia a OZ Detstvo deťom chystajú v Dobšinej špeciálnu oslavu Medzinárodného dňa žien. Pozvali na ňu aj herečku a speváčku Alžbetu Ferencovú, ktorá sa pridá k ďalším trom výnimočným ženám a na jednom pódiu sa podelí o svoje úspechy, zlyhania, starosti, ale aj radosti. Bude to oslava ženskej jedinečnosti, sily a myšlienky, že „keď nejaká žena robí niečo ináč, neznamená, že to robí zle, len to robí ináč.“

Podujatie Svet žien organizuje Karpatská nadácia 8. marca od 17:00 hod. v Kultúrnom dome v Dobšinej, aby spojila všetky ženy a šírila myšlienku, že hoci je každá žena jedinečná, všetky sa denne stretávajú s podobnými výzvami a problémami. „Vnímame, že spoločnosť sa rozdeľuje takmer vo všetkých témach, aj tých ženských. Jedna mama ukazuje na druhú, že ešte dojčí, tretia na štvrtú, že dojčí málo. Niektorá žena sa venuje kariére a nestará sa o rodinu, druhá sa zasa až prehnane stará o svoje deti. Ukazujeme jedna na druhú namiesto toho, aby sme si pomáhali a podporovali sa. Zabúdame na to, že ak nejaká žena robí niečo ináč, neznamená, že to robí zle, len to robí ináč. Na tomto podujatí chceme ženám ukázať, že hoci pochádzame z rôznych svetov a riešime aj odlišné problémy, máme toho veľa spoločného a podstata ženskosti je rovnaká,“ hovorí Gabriela Krestián Kuchárová z Karpatskej nadácie.

Toto posolstvo chcú organizátori naplniť práve cez inšpiratívne rozhovory štyroch žien – herečky, speváčky a tanečnice Alžbety Ferencovej, moderátorky Gabriely K. Kuchárovej, a miestnej ženy Kataríny Dunkovej z Dobšinej . Okrem toho pre ženy pripravili diagnostiku zdravia, mini výstavu fotografií, foto stenu, či detský kútik s animátormi.

„Chceme, aby toto podujatie potešilo ženy, aby mali pocit, že na nich záleží a aby vedeli, že všetky z nás máme svoje starosti, ale existujú na nich riešenia. Niekedy dokonca stačí, že si inšpiratívne príbehy vypočujeme a zrazu sa cítime lepšie, pretože vieme, že v tom nie sme samé. Pravdaže to má každá z nás inak náročné, ale keď si budeme všetky pomáhať a podporovať sa, tak spolu zvládneme problémy prekonávať,“ uzatvára Natália Príhodová, manažérka programu UPre ženy.

Podujatie sa uskutoční v rámci programu Karpatskej nadácie a OZ Detstvo deťom UPre ženy, vstup je bezplatný a kapacita obmedzená.

Karpatská nadácia