Aktuality

Zdravotníci SČK v Dobšinej motivujú k osvojeniu si základov prvej pomoci

 

Slovenský Červený kríž (SČK) prostredníctvom miestneho spolku v Dobšinej už dlhodobo dbá aj na prevenciu. Dôkazom toho sú mnohé edukačné akcie zamerané na školy a školské zariadenia na území mesta Dobšiná, v ktorých zdravotníci SČK prezentujú svoje poslanie, no predovšetkým motivujú mladých ľudí k tomu, aby dokázali poskytnúť v prípade výnimočnej udalosti adekvátnu prvú pomoc. Zo skúseností vieme, že mnohí, nielen mladí ľudia majú v danej oblasti rezervy, alebo bojujú s obavami, ako prvú pomoc poskytnúť.

Práve to sa zdravotníci SČK prostredníctvom edukačných akcií snažia zmeniť, kde sa riadia heslom, že najlepšie je začať s osvojovaním si jednoduchých pravidiel a postupov už v detstve. Aj preto dňa 26.07.2017 v priestoroch Centra voľného času, detí a mládeže v Dobšinej usporiadali prednášku pre najmenších o laickej prvej pomoci. Zachrániť život totiž môže aj dieťa už len tým, že bude vedieť komunikovať s operačným strediskom záchrannej zdravotnej služby na linke 112, či 155 a poskytne základné údaje. Šikovnejšie deti môžu aj vďaka akciám SČK vedieť priamo zasiahnuť a pomôcť.

Akákoľvek prvá pomoc, aj tá laická je lepšia ako žiadna. Práve to musíme mať vždy na pamäti. Aby sme sa však v daných oblastiach zdokonalili, najlepšou formou je absolvovanie kurzov, stretnutí, alebo aspoň krátkych akcií zameraných na túto tematiku. Zdravotníci SČK preto apelujú aj na dospelých, ale aj ich ratolesti, aby prevenciu vo forme ovládania základov prvej pomoci nepodceňovali. Pomoc totiž nemusia potrebovať len neznámi, ale aj naši blízki. V prípade záujmu o prednášky, či školenia neváhajte a kontaktujte MS SČK v Dobšinej osobne, či elektronicky na adrese sck.dobsina@outlook.sk.

Predsedníctvo MS SČK Dobšiná, foto: Mgr. Lucia Horváthová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »