Zdravotníci prednášali o antikoncepcii a prevencii ochorení

Popoludní dňa 21.11.2017 členovia Slovenského Červeného kríža (SČK) v zastúpení predsedu miestneho spolku v Dobšinej, Juraja Kariku a asistentky Osvety zdravia, Moniky Červenákovej uskutočnili prednášku v Komunitnom centre mesta Dobšiná. Novembrová komunitná aktivita pod vedením kvalifikovaných zdravotníkov bola pokračovaním série preventívnych prednášok s komunitno–občianskym vzdelávaním. Tento krát išlo o prednášku s prezentáciou na tému, ktorá všeobecne chýba: ANTIKONCEPCIA a prevencia ochorení.

Prednáška bola určená dospievajúcim a dospelým klientom komunitného centra. Keďže 01.12. si pripomíname Svetový deň boja proti HIV/AIDS, táto aktivita zaiste prispeje  k zabezpečeniu a zlepšeniu prístupu k zdravotnej starostlivosti, no najmä k povedomiu o možnostiach ochrany svojho zdravia. Našich klientov táto aktivita zaujala a aktívne sa zapájali aj do diskusie. Pán Karika ochotne odpovedal aj na položené otázky. Veríme, že spolupráca s miestnou organizáciou SČK bude pokračovať aj v budúcom kalendárnom roku. Za zaujímavú prednášku ďakujeme Červenému krížu a tešíme sa na ďalšie spoločné aktivity v oblasti komunitnej práce.

Text & foto :  PhDr. Eva Mihóková, odborný garant KC mesta Dobšiná