Aktuality

Zdravotné stredisko dostalo nové okná, črtá sa jeho ďalšia rekonštrukcia

 

Zdravotné stredisko patrí medzi jedno z verejnosťou najnavštevovanejších budov v našom meste. Zdravotnícki pracovníci, ktorí v ňom sídla totiž príjmu dovedna denne stovky malých aj veľkých pacientov a za svoj život azda každý obyvateľ Dobšinej, či priľahlých obcí túto budovu navštívi. Dobšinská samospráva sa už dlhšie zaoberala havarijným stavom okien, kde poniektoré nespĺňali už ani najzákladnejšie požiadavky. V Rozpočte mesta sa napokon v tomto ruku našli financie na zlepšenie podmienok zdravotníckych pracovníkov, ale aj pacientov, ktorí do ambulancií sídliacich v budove prichádzajú.

Ako pre náš portál povedal prednosta  Mestského úradu(MsÚ) v Dobšinej Stanislav Holienčík: „Rekonštrukciou v zmysle výmeny okien na celej budove dodržiavame rozpočet mesta, ktorý s týmito nutnými výdavkami rátal. Celkovo sa preinvestovalo z rozpočtu mesta na zdravotné stredisko okolo 22 000 eur, ktoré boli použité na nákup materiálu a finančné vykrytie prác pracovníkov, ktorí všetko realizovali. Na budove zdravotného strediska už nie je dnes ani jedno staré okno, ktoré by  bolo v nevyhovujúcom stave.“

Ďalej sme sa pýtali aj na celkový vzhľad budovy zdravotného  strediska, ktorý podľa viacerých potrebuje taktiež  investície, na čo nám odpovedal primátor mesta Dobšiná Karol Horník (Smer-SD): „Lekár Košického samosprávneho kraja MUDr. Lipčák, ktorý aj osobne navštívil Dobšinú nás informoval, že naše zdravotné stredisko, bolo v rámci Košického samosprávneho kraja zaradené medzi 17 stredísk v rámci kraja, ktoré sú vo vlastníctve mestských samospráv, pričom tieto strediská dostanú určitý objem finančných prostriedkov z fondov Európskej únie na rekonštrukciu.“

Podľa našich informácií sa zatiaľ konkrétna suma nespomína, no ako potvrdil primátor mesta, verí, že to nebude malá čiastka a bude sa z nej dať urobiť rekonštrukcia fasády, ktorá by zahŕňala aj zateplenie objektu zdravotného strediska, ktorého vlastníkom je mesto Dobšiná. Všetkému má ale predchádzať zložitejší proces požiadaviek, výziev, predloženia projektov a vo finálnej fáze sa možno Dobšiná dočká úplne vynovenej budovy zdravotného strediska. Podľa slov prednostu MsÚ Dobšiná, Stanislava Holienčíka, to ale môže byť aj rozpätie troch, až piatich rokov vzhľadom na zložitosť celého procesu, ktorý samospráva nevie ovplyvniť.

Foto & video: Redakcia MD

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »