Šport

Záštitu prevezme prezident republiky

 

Preteky automobilov do vrchu v meste Dobšiná patria k neodmysliteľným podujatiam letnej sezóny. Na svoje si vtedy príde nejeden fanúšik štvorkolesových tátošov, ale aj široká verejnosť, ktorá sa každým rokom hojne zúčastňuje tohto prestížneho podujatia.

 

Tento ročník, by mal byť v poradí už 29. a jeho organizátori sa netaja úspechmi, ktoré v priebehu rokov organizovania PAV nedávno vyústili až do ocenenia pre motoristov azda najvyššieho. Ako nám potvrdil Marcel Kolárik:

 

 „Toto roku sa preteky na Dobšinskom kopci stali súčasťou kalendára seriálu majstrovstiev Európy pretekov automobilov do vrchu. Je to niečo čo v Dobšinej nikdy nebolo a naše mesto má jedinečnú možnosť zviditeľniť sa.“ Dokončil Kolárik, ktorý sa úprimne tešil z dosiahnutého úspechu.

 

Nadšenci automobilov prežijú dva dni plné rýchlej jazdy. Tento rok sa preteky budú konať 21. a 22. júla. Preteky samotné sa organizujú už od roku 1973 a ich úspešným pravidelným jazdcom je napríklad Jaroslav Krajči, ktorý v minulom ročníku dosiahol už svoj štvrtý rekordný zápis s časom 2:31,811 min.

 

K podujatiu sa pre náš portál vyjadril aj primátor mesta Dobšiná, Karol Horník, ktorý nám ako prvým prezradil horúcu novinku. „Za 28 rokov organizovania PAV sme postúpili dosť vysoko čoho dôkazom je, že naše podujatie pôjde ako jeden zo seriálov majstrovstiev Európy. A to, že to má vysokú športovú a aj spoločenskú váhu dokazuje aj to, že nedávno som dostal odpoveď od pána prezidenta Slovenskej republiky, Ivana Gašparoviča, že pán prezident prevezme záštitu nad týmto podujatím.“

 

Po týchto informáciách, ktoré sme exkluzívne získali pre našich čitateľov je zrejmé, že sa naše malé mesto na spomínané dva dni stane centrom motoristického športu Európy. Preteky sa budú konať na štátnej ceste I/67 v úseku Dobšinský kopec, ktorý nedávno dostal nový asfaltový koberec. Štart bude v nadmorskej výške 461 metrov v Dobšinej na Hnileckej ulici v blízkosti výjazdu z mesta v smere na Poprad.

 

Samotná trať má  6810 metrov a s priemerným stúpaním 5,8% prekonajú pretekári 30 zákrut, pričom minimálna šírka trate je 7 m, v mieste retardéra 3,5 m. Cieľ je stanovený asi 400 m pred odbočkou na Dedinky vo výške 858 metrov a výškový rozdiel štartu a cieľa je 397 metrov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »