Kultúra

Zapojte sa do fotozážitkov s pamiatkami

Včera sa uskutočnila v priestoroch Mestského kultúrneho strediska vernisáž, ktorú pripravilo mesto Dobšiná v spolupráci so Združením historických miest a obcí SR s názvom  Fotozážitky s pamiatkami.

Jej témou je nehnuteľné kultúrne dedičstvo Slovenska (hrady, zámky, architektonické pamiatky, chrámy, historické centrá miest, ľudová architektúra, technické pamiatky, atď.). Na včerajšej vernisáži vystúpil aj RNDr. Juraj Paučula, ktorý je zároveň aj koordinátorom súťaže, do ktorej sa môžete zapojiť aj vy. Ako pán Paučula v správe uvádza:

„Túto súťaž koordinuje naše združenie tretí rok a je súčasťou celosvetovej súťaže International Heritage Photographic Experience. Autori víťazných fotografií budú ocenení vecnými cenami a medzinárodnými diplomami. Tridsať najlepších fotografií bude vystavených v rámci Dní európskeho kultúrneho dedičstva 2013 v niekoľkých mestách na Slovensku. Cieľom súťaže je podporiť záujem detí a mládeže o naše kultúrne dedičstvo. Zasielanie súťažných fotografií je elektronickou formou.“ Samotnú výstavu môžete vidieť pred Mestskou knižnicou do 09. mája. Ako sa môžu zapojiť do súťaže aj Dobšinčania? Prinášame vám kompletný návod.

Podmienky súťaže sú nasledovné: Témou súťaže je nehnuteľné kultúrne dedičstvo Slovenska ( hrady, zámky, architektonické pamiatky, chrámy, historické centrá miest, ľudová architektúra, technické pamiatky, atď.) Vek účastníkov do 21 rokov a prihlasovať a vkladať fotografie možno  do 7. júna 2013. Počet fotografií od jedného účastníka je maximálne 3 ks. Pre zaradenie do súťaže je potrebné postupovať takto:

1. Zaregistrovať sa na stránke / prihlásiť sa na stránke www.zhmao.sk

2. V sekcii „Prihlasovanie fotografie do Fotosúťaže s pamiatkami“  vložiť fotografie v zmenšenej veľkosti približne: 800 x 600 px a vyplniť prihlasovací formulár

3. Uchovať si pôvodné rozlíšenie fotografií (min. 2200 x 1600 px) pre prípadné budúce použitie v súťaži. Úspešní autori 30 fotografií budú vyzvaní, aby ich v pôvodnej veľkosti zaslali e-mailom koordinátorovi súťaže.

4. V prípade potreby meniť údaje a fotografie v sekcii „Moje prihlásené fotografie“.

{gallery}foto_kultura/kultura_historia{/gallery}

Foto: Redakcia MD