Zaoberajú sa obmedzením parkovania na ulici SNP

Na stránkach nášho portálu sme sa zaoberali problémom parkovacích miest v Dobšinej niekoľkokrát. Ešte v minulom roku sme vám priniesli príspevok, kde poslanec Jozef Gorej (SNS) prišiel s nápadom ich rozšírenia pozdĺž hlavnej ulice, od hasičskej strážnice, až po radnicu. Inšpirovali ho samotní občania, kde následne poslanec prezentoval ich postrehy na pôde Mestského zastupiteľstva, čo sa stretlo s pozitívnymi reakciami jeho kolegov, ale aj vedúcich odborov Mestského úradu. Onedlho boli parkovacie miesta realitou a mesto sa pustilo aj do výstavby parkovacej plochy za predajňou Coop Jednota.

Podľa mnohých sa týmito krokmi centrum mesta značne odbremenilo, no problém s parkovaním áut na hlavnej ulici nastáva znovu. V najužšom mieste medzi pohostinstvom Baník a miestnou pekárňou, totiž veselo parkujú vodiči svoje štvorkolesové tátoše aj naďalej a tým značne komplikujú premávku. Vedenie mesta sa preto zaoberá ráznymi riešeniami, ktoré nám popísal vedúci odboru výstavby pri MsÚ Jaroslav Oravec. „Zaoberali sa tým v súčasnosti aj príslušné komisie a jedná sa o obmedzenie parkovania. Technicky je to možné riešiť dopravným značením zákazu zastavenia, alebo státia.

V najužšom centre mesta, teda v okruhu 150 metrov od radnice má mesto k dispozícií 110 parkovacích miest, teda ich počet je dostačujúci. Alternatív je viacero a bude už na mestských poslancoch, ku ktorej sa priklonia viac. Ide teda o 12 parkovacích miest, ktoré je potrebné riešiť z dôvodu plynulosti cestnej premávky medzi pohostinstvom Baník a pekárňou. Komisie v tomto smere ale mali jasno a väčšina odporučia zákaz státia vozidiel s výnimkou zásobovania.“ Dokončil pre náš portál Jaroslav Oravec.

Ilustračné foto: Redakcia MD