Šport

Zahraj sa a vyhraj

 

Tento názov nieslo stredajšie popoludnie v priestoroch dobšinského gymnázia. V rámci projektov, ktoré sú podporené z Európskeho sociálneho fondu, ako súčasť národného projektu KomPrax, ktorý organizuje IUVENTA – slovenský inštitút mládeže a zastrešuje ho miestne Centrum voľného času, detí a mládeže v Dobšinej, sa včera usporiadal deň venovaný deťom. Postaral sa o to mladý Dobšinčan, ktorý študuje na  Strednej odbornej škole obchodu a služieb v Rožňave, Róbert Černický. Ten dal dovedna celý tím mladých ľudí, ktorí sa chopili dobrej myšlienky a pomohli ju zrealizovať.

Ako pre náš portál povedal Róbert po úspešnom zrealizovaní svojho projektu: „Mojím cieľom bolo dostať deti preč od počítačov a televízií. Deťom som sa snažil ukázať, že hrať sa nemusia len na počítači, ale aj s ostatnými rovesníkmi a že je to zábavné a zaujímavé. Účasť som nečakal takú veľkú, aká nakoniec bola, ale každý bol spokojný a ja spolu s nimi. Na záver by som chcel poďakovať aj môjmu realizačnému tímu, že to všetko zvládli.“ Dodal s úsmevom, no ešte väčšie úsmevy mali deti, ktoré sa Róbertovho projektu zúčastnili.

O celom priebehu dňa v gymnáziu, s názvom Zahraj sa a vyhraj, nám povedala riaditeľka CVČ v Dobšinej, Ing. Mária Rybárová. „Dovedna sa zúčastnilo okolo 60 detí, ktoré súťažili v rôznych disciplínach, od športových, po zručnostné. Merali sa časy, počítali sa body a realizačný tím, napokon všetko vyhodnotil a odmenil najlepších. Nik ale neobišiel naprázdno a pre každého bola prichystaná sladká odmena. Akcia bola veľmi dobre pripravená, deti mali zabezpečené aj občerstvenie a veľmi pekné ceny.“ Priblížila pre náš portál riaditeľka CVČ v Dobšinej, Ing. Rybárová.

{gallery}foto_sport/cvc_gymkomprax{/gallery}

Poskytnuté foto: CVČ Dobšiná

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »