XXXII. DOBŠINSKÝ KOPEC 2015: „Posledné tankovanie“

Počas prvej októbrovej soboty patrili priestory kultúrneho domu v Dobšinej opäť  XXXII. ročníku Majstrovstiev Európy pretekov automobilov do vrchu Dobšinský kopec 2015 prostredníctvom záverečného slávnostného vyhodnotenia, pod názvom „Posledné tankovanie“. Spoločenskú akciu, ktorú organizovalo mesto Dobšiná v spolupráci s Automotoklubom EHC Dobšinský kopec za účelom bilancovania, poďakovania, či ocenenia sponzorov a činovníkov, ktorí sa rok čo rok snažia čo najlepšie pripraviť tento pretek.

Celý večer sa niesol v príjemnej atmosfére. Pre prítomných bola pripravená malá galéria fotografii, vystúpenie hudobného dua HUFU, premietanie najlepších DVD filmov a klipu z tohtoročného preteku. Moderovanie celej akcie patrilo Slávovi Kuchárovi, ktorý svojským a neodmysliteľným humorom dotváral atmosféru podujatia. Krátkym príhovorom privítal primátor mesta Dobšiná Ján Slovák všetkých sponzorov, podporovateľov, traťových komisárov či organizátorov preteku. Po slávnostnom prípitku nasledovalo ocenenie sponzorov a kolektívov, ktorí sú veľkou pomocou Dobšinskému kopcu či už po finančnej alebo technickej stránke. V tomto roku boli ocenení Polícia SR- odbor dopravnej polície za výbornú niekoľkoročnú spoluprácu pri organizácii, Ing. Anton Kocúr so spoločnosti TP-Tech, ktorá zabezpečila výrobu nového nadchodu, spoločnosť TuCon, a. s. za zosúladenie prác na výstavbe ČOV so zreteľom na potreby DEPA a kolektív Mestského úradu Dobšiná za niekoľkoročnú pomoc pri administratívnych prácach.

Jeden z príhovorov patril aj riaditeľovi preteku Marcelovi Kollárikovi, ktorý počas svojho prejavu zhodnotil všetky pozitíva, ale nezabudol sa dotknúť aj mnohých citlivých otázok, ktoré ho trápili počas príprav a priebehu PAV Dobšinský kopec 2015. Pozdvihol prácu všetkých, ktorí sa už dlhé roky snažia udržať pretek na popredných priečkach Majstrovstiev Európy. Je to zásluha stoviek organizátorov, niekoľko desiatok sponzorov ale i samotných Dobšinčanov. Aj tento rok boli navrhnutí na ocenenie spomedzi organizátorov ľudia, ktorí v niektorých prípadoch aktívne a dobrovoľne už viac ako desať rokov, pomáhajú šíriť dobré meno „nášmu Kopcu“ ako sú Dušan Lipták a Michal Laurinc – pomaly najstarší členovia zohratej partie v cieli, Michal Gergoš ako vedúci dispečingu, či traťových komisárov, Jaroslav Oravec zodpovedný, okrem iného, aj za všetky dokumenty potrebné k príprave podujatia, Peter Wágner dlhoročný traťový komisár na Podkove a Miroslav Herčka ako štartový maršál.

V závere sa hostitelia večera Ján Slovák, primátor mesta Dobšiná a Marcel Kollárik riaditeľ preteku ešte raz poďakovali všetkým, ktorí sa podieľali na príprave preteku ME PAV Dobšinský kopec 2015 a tešia sa na ďalšie stretnutie a spoluprácu pri organizovaní už XXXIII. ročníka Majstrovstiev Európy automobilov do vrchu Dobšinský kopec 2016.

Katka Vargová. Foto: Red. JK