Aktuality

Webstránka mesta bude prerobená

 

Stavu mestského webu sme sa venovali už v minulosti vo viacerých článkoch. Po našich upozorneniach na nedostatky sa diskusia ohľadom webstránky mesta preniesla aj na pôdu Mestkého zastupiteľstva. Predchádzalo tomu stretnutie kultúrnej komisie pri MsZ, na ktorú sme boli prizvaní aj my.

Komisia kultúry totiž v minulosti dostala za úlohu vypracovať plán zlepšenia mestskej internetovej prezentácie a na jej zasadaní padli aj rozhodnutia, o ktorých vás dnes budeme informovať.

Ako povedal poslanec Jozef Gorej (SNS), ktorý je aj predsedom komisie kultúry a celé jeho vyjadrenie si môžete pozrieť vo forme videa pod príspevkom: „Mali sme kultúrnu komisiu a komisia sa zaoberala, keďže sme dostali úlohu na minulom zasadaní webstránkou mesta Dobšiná. Prizvali sme si aj pána Kariku a pán Karika nechal vypracovať aj posudok. Kultúrna komisia zistila, že stránka je zastaraná, chceme ju dať prerobiť. Zistili sme, že tvorcom webstránky je firma Webygrop. Bolo by dobré navštíviť stránky ako Rejdová, Jelšava, Rožňava.“ Povedal poslanec Gorej a pokračoval.

„Treba zakomponovať hlavne to, čo, kde môže občan vybaviť . To menu treba sprehľadniť a grafiku upraviť. Mám ešte jednu otázku. Našli sme vo faktúrach, faktúru v sume 504 eur – aktualizácia softwaru webovej stránky Dobšiná od WebyGroup (klik TU). Radi by sme vedeli akú prácu urobilia firma WebyGroup  za to, že zinkasovala za aktualizáciu softwaru 504 eur.“ Dodal poslanec a zamestnanci MsÚ následne potvrdili, že sa jedná o každoročnú faktúru firmy za úpravu informácií na mestskej webstránke.

Stavom mestskej webstránky sa zaoberala aj naša redakcia, ktorá mala na komisii kultúry zastúpenie. Ako nám povedal Juraj Karika : „Na stretnutie ma pozval poslanec Gorej a nešlo o snahu kritizovať prácu firmy, no osobne si myslím, že Dobšiná má aj na oveľa lepšiu verejnú prezentáciu. Aj po firme WebyGroup vidím peknú prácu, ktorú urobili inde, vo Zvolene, Banskej Bystrici, či malých obciach ako Babiná, len ma mrzí, že keď si otvorím dobšinský web, nemôžem toto povedať tiež. Dal som vypracovať nezávislý posudok, z ktorého vyplynuli všetky už dávno zistené nedostatky tento raz potvrdené aj odborníkom. Som rád, že sa začne v tomto smere konečne konať , pričom vďaka patrí členom kultúrnej komisie pri MsZ.“

Po rokovaní sa poslanci zhodli na návrhu poslanca Jozefa Goreja, ktorý pripravil aj uznesenie v tomto znení. Kultúrna komisia pri MsZ Dobšiná po prerokovaní doporučuje osloviť možných tvorcov na vytvorenie novej grafiky stránky mesta Dobšiná. Riešenie tohto uznesenia dostal vedúci školského úradu a mestský informatik Mgr. Milan Gonda.  Na záver dodajme, že sme radi, že aj náš portál prispel k tomuto rozhodnutiu, ale najmä udialo sa tak skrz ľudí, ktorí sa v diskusiách nebáli povedať čo si myslia a aké rozhodnutia požadujú. Dúfame, že nový web Dobšinej bude dôstojný na prezentáciu mesta Dobšiná, bez ohľadu na dodávateľa a že naplní všetky očakávania občanov, pre ktorých existujú aj naše nezávislé internetové noviny. 

Foto & video: Redakcia MD

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »