Krimi

Využili nepozornosť opitého muža a okradli ho

 

Dnes nás informoval krajský hovorca polície o prípade krádeže v Dobšinej. V posledných dňoch dobšinskí policajti vypátrali a z prečinu krádeže spáchaného formou spolupáchateľstva obvinili dve mladistvé osoby vo veku 15 a 16 rokov z Dobšinej Ako nám priblížil hovorca, tí pred dvoma mesiacmi pred rodinným domom v Dobšinej ukradli z vrecka nohavíc 34-ročnému mužovi finančnú hotovosť 15 eur. Takéto prípady pritom nie sú výnimočné a poniektorí doslovne vyhľadávajú situácie, pri ktorých by si mohli „prilepšiť“, aj takouto formou, pričom sa neštítia ničoho.

Kpt. Ing. Alexander Szabó pre náš portál povedal: „Využili nepozornosť, keď si poškodený muž, ktorý bol v podnapitom stave, počíta peniaze. Obaja tínedžeri podišli k mužovi, pričom mužovi z vrecka nohavíc vytiahli peniaze a ušli. Ukradnuté peniaze si rozdelili a použili pre vlastnú potrebu.  Obvineným, ako mladistvým, za tento skutok hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok.“ Dokončil krajský hovorca a jedným dychom v mene polície vystríhal obyvateľov na kladenie väčšieho dôrazu na bezpečnosť osobných vecí a hotovosti. Čo nám radí polícia?

Súbežne mám polícia radí aj to ako postupovať v prípadoch kedy sme svedkami trestnej činnosti. Prvoradá je obozretnosť, no ak dôjde k trestnému činu, snažte sa prekonať, čo najrýchlejšie prvý šok. V prvom rade neodkladne zavolajte políciu na číslo 158. Pri kontakte s políciou zachovajte pokoj a poskytnite tieto informácie: vaše meno a telefónne číslo, presnú adresu, popíšte udalosť. Až do príchodu policajtov nechajte všetko tak, ako ste našli. V žiadnom prípade nič neprekladajte, neupratujte a nechytajte zbytočne do rúk. Týmito činnosťami by ste mohli zničiť stopy, ktoré tu páchateľ zanechal.

Ilustračné foto: Minv

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »