Kultúra

Výstava spojená so súťažou o najkrajší veľkonočný aranžmán

Veľká noc prináša nový život, príroda sa prebúdza zo zimného spánku, všade vôkol to rozvoniava kvetmi, stromy sa rozzelenajú. Centrum voľného času detí a mládeže v Dobšinej, v spolupráci so školami a školskými zariadeniami nášho mesta, sa snažia každoročne priblížiť atmosféru Veľkej noci obyvateľom Dobšinej prostredníctvom výstavy, ktorá je dôkazom vysokej kvality práce, tvorivosti a fantázie našich žiakov, študentov a pedagógov.

V tomto roku sa výstavy zúčastnilo CVČ DaM, Gymnázium, Detský domov, MŠ SNP, MŠ Šafáriková, Komunitné centrum, SOŠ Zimná, Spojená škola Nová ul. a ŠK- ZŠ Dobšiná. Výstava sa koná od 19.marca 2018 do 21.marca 2018 do 12-tej hodiny v priestoroch kultúrneho domu. Výstava je súčasne súťažou o najkrajší veľkonočný aranžmán a porota v zložení Anna Macková, MVDr. Terézia Balážiková a Mgr. Monika Dudorová mala ťažkú úlohu vybrať ten najkrajší.

Poradie: 1.miesto: Spojená škola Dobšiná, organizačná zložka SOŠ , 2.miesto: MŠ, ul. SNP Dobšiná, 3.miesto: Spojená škola Dobšiná, organizačná zložka Gymnázium. Ceny do súťaže venovalo Mesto Dobšiná. Ďakujeme všetkým školám a školským zariadeniam za krásny estetický zážitok a pozývame verejnosť, aby sa prišli pokochať krásou výrobkov, ktoré vyšli spod rúk našich detí a pedagógov.

Ing. Mária Rybárová, foto: Red. JK