Krimi

Výpis udalosti MsP za mesiac december 2016

2.12.2016 o 16:30 hod. oznámila 23-ročná občianka z Dobšinej, že ju napadol jej 26-ročný druh s ktorým žije v spoločnej domácnosti u jeho matky. K hádke najprv došlo medzi ňou  a jej svokrou, potom sa pridal jej druh, ktorý po slovných nadávkach ju aj fyzicky napadol a to tak, že ju udrel päsťou do rebier. Následne si svoju zlosť vybil aj na kočíku, ktorý zdemoloval. Ona si zbalila narýchlo nejaké veci, zobrala ročného syna, odišla  z domu a prišla na oddelenie , lebo nemala kam aj s dieťaťom ísť. Nakoniec sa menovanú podarilo aj s dieťaťom umiestniť k jej tete. Druhovi za fyzické napadnutie bola uložená pokuta a bude daný podnet na preskúmanie rodinných pomerov.

6.12.2016 o 12:00 hod. bola hliadkou spozorovaná trojica mužov, ktorí sa pohybovali po SNP ulici a zastavovali ľudí. Na mieste boli zistení občania Rumunska, ktorí si po svojom vysvetľovali voľný pohyb a podnikanie v rámci EÚ. Podnikavci sa  snažili niečo si privyrobiť a vyťažiť z dôverčivosti našich občanov, vraj peniažky potrebujú pre hladujúce deti. Keďže na svoje aktivity nemali oprávnenie kompetentných orgánov, hliadka ukončila ich snahu o nelegálny zárobok a z mesta ich vyprevadila pokutou.

10.12.2016 o 19:00 hod. počas hliadkovej činnosti na Zimnej ulici hliadka zaznamenala niekoľko výbuchov petárd. Na mieste hliadku občania upozornili na maloletých, ktorí sa zabávali hádzaním petárd a následne vbehli do dvora neďalekého domu. Hliadka na mieste upozornila rodičov na konanie ich detí a o zákaze používanie pyrotechnických výrobkov maloletými.

12.12.2016 v dopoludňajších hodinách prijala MsP oznámenie od obyvateľky zo Zimnej ulice, že z dvora susedného domu vyteká voda, ktorá sa hromadí pred jej domom. Hliadka na mieste zistila, že v pivnici susedného domu prasklo vodovodné potrubie, čo si jeho majitelia nevšimli a voda vytekala na ulicu. Vo veci bolo vyrozumená VVS, kde sa na miesto hneď aj dostavili pracovníci a vodu odstavili. Poruchu si musel riešiť už jej majiteľ.

14.12.2016 o 13:15 hod. sa dostavil na MsP občan Dobšinej, ktorý uviedol, že požičal svoje osobné motorové vozidlo známemu na Hronskú ulicu, kde sa však už auto nenachádza. Hliadka na mieste od občana, ktorý si auto požičal zistila, že jeho 23-ročnému synovi sa zachcelo povoziť na aute, tak si bez povolenia jednoducho zobral kľúče od cudzieho vozidla a s vozidlom ušiel preč. Menovaný následne uviedol, že syn mal údajné vypité. Nakoľko v danej veci sa jednalo o podozrenie z trestného činu, bolo vo veci vyrozumené OOPZ, kde sa hliadky spoločne snažili vypátrať podguráženého vodiča, ktorého nakoniec zistili na Novej ulici a jeho svojvoľnú jazdu ukončili. Prípad realizuje Polícia.

15.12.2016 o 10:15 hod. nahlásila predávajúca z Fiľakova, účastníčka predajného jarmoku, ktorý sa konal na námestí, že jej ukradli tovar. Menovaná uviedla, že  počas predaja sa motala okolo stánku mladá občianka s dieťaťom, ktorá využila chvíľku, keď sa venovala predaju  a z predajného pultu uchmatla plyšovú hračku a utiekla. Hliadka podľa popisu poškodenej nakoniec ako páchateľku zistila 23-ročnú občianku z Dobšinej, ktorá chcela svojmu dieťaťu urobiť radosť plyšovou hračkou a rozhodla sa nakúpiť nie za peniaze, ale spoľahla sa na rýchle nohy. To sa jej nakoniec nevyplatilo a jej spôsob nakupovania  ju vyšiel poriadne draho.

20.12.2016 o 11:20 hod. telefonický oznámil obyvateľ zo Železničnej ulice, že mu neznáme vozidlo poškodilo oplotenie. Hliadka na mieste vykonala šetrenie, kde  bolo zistené vozidlo a mladý vodič sa ku skutku aj doznal. Ako uviedol na svojom vozidle Š-Octavia dostal šmyk a vrazil do dreveného oplotenia, ktoré poškodil. Menovaný sa hneď potom dostavil za poškodeným s ktorým sa dohodol na náhrade spôsobenej škody.

26.12.2016 o 11:20 hod. oznámil domový dôverník bytového domu na Jarkovej ulici, že im niekto rozbil sklo na vchodových dverách. Na mieste bola urobená ohliadka, kde bolo zistené rozbitie vnútorného skla na plastových vchodových dverách bytovky. Ďalej uviedol, že k rozbitiu došlo v noci z 25. na 26. decembra, pretože už ráno boli rozbite. Takto neznámy páchateľ pripravil obyvateľom bytovky nemilý vianočný darček vo forme spôsobenej škody. Vo veci je vykonávané objasňovanie pre poškodzovanie cudzej veci.

26.12.2016 o 17:00 hod. oznámil obyvateľ Dobšinej, že na miestnom klzisku nejaký chlapec hádže petardy. Hliadka na mieste zistila mladistvého z neďalekého Vlachova, ktorý sa zabával tým, že na klzisku hádzal medzi ľudí petardy, čo sa im samozrejme nepáčilo a vec nahlásili. Keďže mladík používal pyrotechnické výrobky v rozpore s predpismi, bola mu uložená sankcia v zmysle zákona a ostatní sa mohli opäť v kľude korčuľovať.

27.12.2016 o 13:00 hod. počas kontroly vykonanej na cigánskej osade, bol pred jednou z chatrčí zistený  kmeň stromu. Ako uviedol 18-ročný majiteľ chatrče, že bol v lese a našiel tam len tak ležať na zemi niekoľko metrov dlhý kmeň suchého smreka. Tak sa rozhodol, že si ho dotiahne domov a použije na prikurovanie v tomto zimnom období. Nevedel sa preukázať príslušným povolením, tak sme jeho neoprávnenú snahu  ocenili aj finančne.

Touto cestou ďakujem občanom za spoluprácu v predchádzajúcom roku a teším sa na spoluprácu v roku 2017.

Michal Gergoš, náčelník MsP