Krimi

Výpis udalostí Mestskej polície za mesiac jún a júl 2016

5.6.2016 o 19.40 h. nahlásil majiteľ obchodu na CO, že sa mu niekto vlámal do predajne. Hliadka MsP v súčinnosti s hliadkou OOPZ, vykonala šetrenie na mieste, kde bolo zistené rozbité okienko na vchodových dverách a neporiadok v obchode.  Ako podozrivá bola zistená 28-ročná obyvateľka osady, ktorá zvládla 2 m. plot, rozbila okienko na vchodových dverách a cez úzky otvor sa dostala do obchodu. Chcela sa dostať k peniazom v pokladničke, tak ju skúšala otvoriť nožničkami, ktoré našla na mieste. To sa jej  ani po niekoľko minútovom úsilí  nepodarilo, možno ak by sa lepšie pozrela o poličku nižšie, bola by úspešná. Nechcela odísť naprázdno,  tak si nakoniec aspoň naložila nejaké sladkosti a dezerty a z predajne odišla ako prišla. Keďže sa jednalo o podozrenie z trestného činu prípad si hneď prevzala Polícia.

12.6.2016 o 15,00 hod. oznámila obyvateľka z Hronskej ulici, že bola so svojou dcérou na dvore domu, keď zrazu priletel ponad strechu od susedov nejaký predmet. Preletel len niekoľko centimetrov okolo jej dcéry a dopadol na trampolínu na dvore, ktorá sa hneď roztrhla. Keď sa lepšie prizrela tak zistila, že sa jedná o rozbitú fľašu a vec hneď nahlásila. Na mieste bolo zistené, že 6 a 7 ročné susedove deti si našli zábavu v prehadzovaní vecí cez strechu, tak sa im podarilo prehodiť aj fľašu, ktorou našťastie trafili len trampolínu. Vec bola odložená a starostliví rodičia  budú musieť škodu, spôsobenú zábavkou svojich detí, majiteľke – susedke nahradiť.

18.6.2016 o 19,00 hod. nahlásil obyvateľ bytového domu na sídlisku, že im niekto sústavne vyklopkáva na dvere a snaží sa dostať do bytu.  Hliadka na mieste vo vchode bytovky našla 49-ročného obyvateľa Dobšinej, ktorý si v stave značne ovplyvňujúcom jeho orientačné schopnosti, ktoré neboli spôsobené len šerom na chodbe, pomýlil vchod a vyklopkával na cudzie dvere. Menovaný bol nasmerovaný správnym smerom, do správneho vchodu, v ktorom si našiel aj svoj byt. Bol riešený na mieste pohovorom.

18.6.2016 o 20,00 hod. oznámila majiteľka že našli poškodené pletivo do záhrady v rodinnom dome na Hnileckej ulici. Šetrením následne bolo zistené, že traja maloletí 13,11 a 9-roční, sa rozhodli si prilepšiť produktami zo záhrady. Boli natoľko pohodlní, že sa im nechcelo preskakovať plot, tak si kľudne kliešťami rozstrihli časť pletiva na oplotení záhrady majiteľky zo Skalnej ulice a pohodlne vošli do záhrady. Tu si už potom vyberali, nepohrdli výsledkami práce 82 ročnej majiteľky, vypestovanou zeleninou, či ovocím, ktoré bolo ešte nezrelé. Nakoniec si za svoj neoprávnený nákup a poškodenie vecí aj tak musia zaplatiť. Vec bola odložená a spôsobenú škodu uhradia ich rodičia, na čom sa dohodli s poškodenou majiteľkou.

2.7.2016 o 21.40 hod. nahlásil 23-ročný občan z Dobšinej, že sa vracal domov zo zariadenia, kde si posedel a niečo vypil, následne pokračoval na ulicu Tureckú, keď ho v parku fyzicky napadli. Útočníka z videnia poznal. Ako podozrivý bol identifikovaný 20-ročný občan z Dobšinej, ktorý nie je neznámy v tomto odbore. Počkal si na poškodeného v parku a keď videl, že ten má trocha nakúpené, tak na neho skočil, zvalil ho na zem a tam ho udieral päsťami a kopal do neho. Následkom čoho, mu z vrecka vypadol mobil a peňaženka s 30 €, páchateľ veci schytil a začal utekať. Nerátal však s tým, že poškodený sa pozbieral, vyskočil a bežal za ním až na Novú ulicu. Keď ho už dobiehal, tak páchateľ aby sa ho striasol,  radšej zahodil veci  na ulici a ušiel. Keďže v danom prípade sa jednalo o podozrenie z trestného činu, vec bola hneď odovzdaná Polícií.

3.7.2016 o 03.45 hod. prechádzajúca hliadka po ul. SNP začula vo dvore jedného z domov nejaký krik. Tu našla manželov, ktorí si v skorých ranných hodinách, mierne posilnení po práve končiacej sa rodinnej oslave, riešili svoje problémy. Keďže si asi  neuvedomovali, že ich  slovná výmena je dosť hlučná a počuť ju až na ulicu, boli upozornení, aby hádku ukončili. Ostatní účastníci oslavy sa rozišli, manžel poslušne vošiel do domu, že si ide ľahnúť a manželka , tá ostala ešte na dvore, že sa poprechádza za úsvitu na sklonku nového rána. Vec bola riešená hneď na mieste.

18.7.2016 o 15.00 hod. nahlásili telefonicky na MsP z predajne, ako aj prechádzajúci vodič, že na ul. SNP leží niekto zakrvavený na zemi. Na mieste bol zistený 61-ročný obyvateľ Dobšinej, ktorý po návšteve blízkeho zariadenia  pravdepodobne neodhadol správne svoje sily a na pol ceste  domov spadol na zem, zranil sa a krvácal. Menovanému bola privolaná RZP, ktorá ho odviezla na ošetrenie do RV, zranenie nebolo vážne, len poranenie ruky.

23.7.2016 o 18.00 hod. oznámil pozorný občan, že na Banskej ulici je vidieť nejaký dym vo dvore rodinného domu. Hliadka na mieste preverila oznámenie, kde zistila, že v uvedenom dome je všetko v poriadku, ale dym bolo vidieť stúpať od susedov. Tu sa nachádzal majiteľ nehnuteľnosti aj s rodinou, ktorí si na dvore opekali a na oheň prihodili konáre, situáciu mali pod kontrolou. Tentokrát nebolo potrebné zasahovať, je dobre ak si občania všímajú aj takéto veci.

22.7.2016 o 03.00 hod. bolo nahlásené na Kúpeľnej ulici rušenie nočného kľudu hlasnou hudbou. Na mieste bolo zistené, že v rodinnom dome popíjajú a pritom si púšťajú hlasnú hudbu z hi-fi veže, bez ohľadu čo na to ostatní občania.  K týmto udalostiam dochádza pravidelne v čase vyplácania dávok, kde si niektorí poberatelia takýmto spôsobom uctia pravidelný príjem. 30-ročnej majiteľke bola uložená pokuta, keďže sa jej peniaze na pokutu v hotovosti už nezvýšili, zaplatí šekom na účet mesta. MsP riešila obdobné prípady taktiež na Hronskej a Tureckej ulici.

Michal Gergoš, náčelník MsP