Krimi

Výpis udalostí Mestskej polície za mesiac apríl 2016

2.4. v čase o 15.00 hod. počas kontroly lokality Ramža, bola v objekte zistená partia maloletých občanov, ktorí si pri jednom z prístreškov založili oheň. Podľa vyjadrenia si tam chceli opekať zemiaky, ktoré si doniesli so sebou. Keďže tu hrozilo nebezpečenstvo pri manipulácii s ohňom a maloletí boli bez dozoru dospelej osoby, oheň bol uhasený.

4.4. v čase o 12.30 hod. nahlásil občan na MsP, že prechádzal okolo zariadenia na Hronskej ulici a videl na zemi ležať nejakého chlapa. Hliadka po príchode na miesto zistila, že sa jedná o 63-ročného muža z Nižnej Slanej, ktorý nezvládol cestu zo zariadenia a po niekoľkých metroch pod ťarchou množstva  vypitého alkoholu spadol, našťastie hneď vedľa hlbokého výkopu na kanalizáciu. Nakoľko sa sťažoval na bolesti, bola na miesto privolaná RZP, ktorá menovaného odviezla na ošetrenie do Rožňavy. Cudzie zavinenie zistené nebolo.

5.4. v čase o 20.00 hod. prechádzajúcu hliadku na Novej ul. upozornil občan, že nad záhradami počuť pílu. Hliadka sa cez jednu zo záhrad dostala hore, kde zistila dvoch 28 a 20 ročných poctivo pracujúcich občanov, ktorí pílili suchý strom v záhrade. Jeden z nich sa nedávno prisťahoval na ulicu a rozhodol sa, že urobí poriadok so suchým stromom v záhrade. Smola bola, že si len pomýlil záhradu a poriadok robil u suseda bez jeho súhlasu. Bol vyrozumený poškodený a usilovným pilčíkom za prácu nadčas boli vymerané pokuty.

9.4. v čase o 19.00 hod. bolo hliadkou zistené rozbitie sklenených vitrín na budove Gymnázia. Šetrením bolo zistené, že vitríny rozbila14-ročná občianka zo Zimnej ulice, ktorá po požití alkoholu stratila rovnováhu a narazila do skrinky zavesenej na stene. Alkoholom ju častovala jej 19-ročná príbuzná, ktorá si za svoju aktivitu vyslúžila pokutu. Bol vyrozumený zákonný zástupca, ktorý neporiadok po svojej ratolesti upratal a zaviazal sa na úhradu spôsobenej škody.

12.4. v čase o 8.40 hod. oznámil riaditeľ školy, že prichytil pred školou žiačky fajčiť. Na mieste hliadka MsP zistila dve 15 a 16-ročné žiačky, ktoré si dlhú chvíľu krátili pofajčievaním pred budovou školy a ohorky od cigariet jednoducho zahadzovali na zem. Netrpezlivým žiačkam  za fajčenie pred školou a znečisťovanie priestranstva bolo vystavené  hodnotenie, za ktoré si museli bohužiaľ priplatiť. Jednej z menovaných, 16 ročnej žiačke z Kúpeľnej ulice, to však zjavne vôbec nevadilo, nakoľko v priebehu mesiaca MsP prijala ďalšie dve oznámenia na menovanú za neprístojné správanie sa v škole.

15.4. v čase o 11.30 hod. oznámil podnikateľ na námestí, že v jeho predajni došlo ku krádeži reproduktora o čom má aj záznam. Na kamerovom zázname z predajne bolo jasne vidieť mladíka, ktorý si zobral z regálu USB reproduktor, zastrčil si ho pod bundu a ako keby sa nič nedialo odišiel z predajne. Podľa popisu ako páchateľ bol zistený 19-ročný občan zo Zimnej ulice, ktorý uviedol, že reproduktor nevie vrátiť, lebo sa jednoducho rozbil. Keďže nevedel zaplatiť pokutu na mieste, zaplatí ju šekom a taktiež sa dohodli s majiteľom na náhrade škody za ukradnutý tovar.

15.4. v čase o 01.10 hod. hliadka MsP vykonala asistenciu pri zásahu RZP v zariadení na ulici SNP, ktorá bola privolaná k 21-ročnému pacientovi z Dobšinej, ktorý upadol do bezvedomia po značnom požití alkoholických nápojov. Menovaný bol prevezený na ošetrenie do Rožňavy a jeho osobné veci, ako mobilný telefón a peňaženku s hotovosťou, hliadka prevzala na mieste a uložila na MsP. Veci si osobne vyzdvihol o dva dni neskôr ich majiteľ.

25.4. o 20.15 hod. sa dostavil na MsP oddelenie mladík z Dobšinej, ktorý uviedol, že má informáciu o tom, že jeho kamarát kúpil od jedného občana z Dobšinej údajne sušinu z rastlín marihuany. Tento vraj predáva viacerým, dáva to zabalené v servítke za 4.-€. Vo veci bolo vyrozumené OOPZ, ktorému bola vec odovzdaná pre podozrenie z páchania trestného činu.

29.4. v čase o 22.00 hod. počas hliadkovej služby bolo zistené, že na Zimnej ulici sa nachádzajú  dievčatá, u ktorých sú zjavné známky požitia alkoholu.  Dychovej skúške sa podrobili  16 a dve 14-ročné dievčatá, ktorým v dychu bolo zistené požitie alkoholu od 0,4 do 0,5‰. Ako uviedli alkohol-víno doniesla jedna z nich. V priebehu mesiaca to bolo už druhýkrát, čo 14-ročná dievčina zo Zimnej ulice si takto popíjala, tentokrát našťastie nič nerozbila. V tomto prípade bude vec postúpená, či sa nejedná o zanedbávanie starostlivosti o maloletú osobu. Rodičom dvoch maloletých boli za uložené sankcie a tretia mladistvá si ju bude musieť zaplatiť sama.

V priebehu mesiaca sa našli aj poctiví občania nášho mesta, ktorí na oddelenie MsP priniesli nájdenú peňaženku s dokladmi a v druhom prípade finančnú hotovosť zabudnutú v bankomate. V prvom prípade bola peňaženka vrátená majiteľovi. V prípade zabudnutých peňazí v bankomate MsP postupuje podľa pokynov banky, ktorá podľa času a výšky výberu zistí majiteľa hotovosti. Poctivým nálezcom ďakujeme.

MsP Dobšiná