Krimi

Výpis prípadov Mestskej polície v Dobšinej za mesiac február 2016

2.2. o 19.40 hod. na MsP osobne oznámil 63-ročný muž z Dobšinej, že pred chvíľou ho okradli dvaja muži, vraj to mohli byť aj tí, s ktorými pil v krčme. Nakoľko sa jednalo o podozrenie z trestného činu, vo veci bolo vyrozumené OOPZ. Keďže menovaný nevedel identifikovať mužov s ktorými pil , pomohla pracovníčka zariadenia. Podľa popisu boli nakoniec zistení podozriví . Jednalo sa o dvoch bratov 33 a 30-ročných  z Dobšinej, ktorí sa k skutku doznali. Uviedli, že najprv s menovaným spolu popíjali v zariadení, ale im to však bolo málo, tak mu po ceste domov z vrecka vytiahli 30 .-€ , za ktoré si údajne chceli ešte  kúpiť alkohol.Bratia takto doplatili na svoju nenásytnosť, prípad realizuje polícia ako trestný čin.

6.2. poobede nahlásila predavačka, že v predajni došlo ku krádeži a neznámy muž z predajne  ušiel. Hliadke na mieste predavačka opísala muža, ktorý si zobral fľašu alkoholu za 8.-€ a z predajne ušiel bez zaplatenia. Ako páchateľ bol zistený 47-ročný muž z Dobšinej, ktorý si v opojení, ani nepamätal, čo vlastne urobil. Bol to v priebehu štyroch dní už druhý prípad, kde aj 50 ročný muž z Dobšinej, neovládol svoju potrebu po alkohole  a z predajne chcel pod odevom vyniesť fľašu alkoholu za 9.-€, pričom ho však predavačka prichytila. Obom alkoholu chtivým boli za svoje konanie uložené pokuty, ktoré neboli v týchto prípadoch  prvé.

7.2. v spolupráci s pracovníkom MsL v rámci výkonu ochranných služieb, realizované podozrenie neoprávneného chystania drevnej hmoty. Ako páchatelia boli zistení štyria občania z Dobšinej vo veku 43, 36, 32 a 31, ktorí sa rozhodli bez príslušného povolenia zájsť si do lesa a nachystať si nejaké drevo nad Zimnou ulicou. Určite ich zahriali aj pokuty, ktoré im za porušenie nariadenia boli uložené. V priebehu mesiaca bolo realizovaných sedem takýchto prípadov.

11.2. o 21.00 hod.na MsP pribehol 31-ročný občan z Dobšinej, že ho v parku na SNP fyzicky napadli, útočníkovi ušiel a hneď bežal na MsP. Za ním hneď na oddelenie dobehol aj útočník, ktorý sa okamžite vrhol na oznamovateľa  a začal ho biť. Hliadka pri ich oddeľovaní musela voči útočníkovi použiť donucovacie prostriedky, ktorých účinok bol oslabený množstvom vypitého alkoholu útočníkom. Nadávky sa ušli aj zakročujúcim policajtom. Páchateľom bol 25-ročný občan z Dobšinej, nezamestnaný, ktorý v alkoholovom opojení napadol poškodeného v parku a následne aj potom na oddelení, tu si však musel svoju horúcu hlavu schladiť. Určite ho schladí aj výška pokuty, ktorá mu bola za jeho výstup uložená.

14.2. o 18.00 hod. prijala MsP telefonicky  anonymne oznámenie , že na ceste I. tr. medzi obcou Stratená a Dobšiná je spadnutý strom. Udalosť bola nahlásená záchranných zložkám. V tomto prípade by sme chceli upozorniť, že je účelnejšie takúto udalosť nahlásiť priamo na známe čísla záchranných zložiek, a tým im poskytnúť potrebné informácie o rozsahu spôsobených škôd, aby mohli zabezpečiť adekvátny zásah na mieste udalosti, než sprostredkované a neúplné informácie z druhej ruky.

17.2. o 10.00 hod. oznámila majiteľka rodinného domu na Zimnej ulici, že jej do dvora spadol susedov  múr. Hliadka na mieste zistila, že stavba postavená z hlinených paciek namokla a spadla aj s časťou strechy stavby , ktorá slúžila susedovi ako dreváreň do jej dvora. Vo veci bola vyrozumená pracovníčka stavebného úradu, ktorá vykonala ohliadku na mieste a za prítomnosti oboch majiteľov stanovila podmienky na zabezpečení stavby, aby nedošlo k ohrozeniu susednej nehnuteľnosti. Majitelia sa na mieste dohodli na odstránení škôd.

19.2. v čase o 14.00 hod. počas hliadkovej činnosti zistený priestupok na Jarkovej ulici na zastávke SAD, ktorého sa dopustila 34-ročná cestujúca tým, že v uvedených priestoroch fajčila. Aby si menovaná lepšie zapamätala , že v priestoroch zastávky je zakázané fajčiť, bola jej za porušenie zákazu uložená bloková pokuta.

24.2. o 16.30 hod. nahlásil občan, že po ulici Zimnej behá pes a naháňa deti. Hliadka na mieste zistila, že voľne pobehujúci pes naháňal skupinku detí, kde jeden z chlapcov spadol na zem a poranil si  koleno, k iným zraneniam nedošlo. Vo veci bol vyrozumený aj veterinárny lekár. Majiteľ psa 17-ročný mladík, ktorý psa dostal darom od strýka, si nesplnil svoje povinnosti  psa nenahlásil do evidencie a nezabezpečil, aby pes voľne pobehoval po ulici, preto mu za porušenie nariadenia mesta  bola uložená pokuta.

Zdroj: MsP Dobšiná