Vyjadrenie riaditeľstva Materskej školy na ulici SNP k výskytu infekčného ochorenia

Z dôvodu možných obáv rodičov detí, ktoré navštevujú Materskú školu (MŠ) na ulici SNP v Dobšinej, sme oslovili jej riaditeľstvo, ktoré nám poskytlo stanovisko k celej záležitosti. Za predškolské zariadenie nám poskytla vyjadrenie jeho riaditeľka, Mária Gazdíková.

„Deti sa do materskej školy prijímajú na základe potvrdenia pediatra, že sú zdravé, očkované podľa kalendára. Rodičia svojim podpisom potvrdzujú, že dieťa prichádza z bezinfekčného prostredia, že orgán štátneho zdravotného dozoru ani ošetrujúci lekár nenariadil dieťaťu karanténne opatrenie a že dieťa ani osoby s ním žijúce v spoločnej domácnosti neprišli do styku s infekčnou chorobou. Sú si týmto vedomí právnych následkov, ktoré by ich postihli, keby toto vyhlásenie nebolo pravdivé.

04. septembra 2017 bolo do našej MŠ prijaté dieťa, u ktorého učiteľka v popoludňajších hodinách zistila podozrenie na výskyt infekčnej choroby. Ako riaditeľka MŠ som okamžite upozornila matku, aby navštívila ošetrujúcu lekárku. Tá následne u dieťaťa potvrdila infekčné ochorenie. Po usmernení RÚVZ v Rožňave, boli prijaté všetky hygienické opatrenia a nie je predpoklad ďalšieho šírenia tohto ochorenia. Z dôvodu , že rodič zamlčal výskyt infekčného ochorenia u svojho dieťaťa porušil tým školský poriadok MŠ. Vzhľadom na uvedenú skutočnosť bude riaditeľstvo MŠ po predchádzajúcej konzultácii s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v Rožňave a so zriaďovateľom Mestom Dobšiná postupovať v zmysle zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon),“ uzavrela riaditeľka zariadenia, Mária Gazdíková. Rodičia detí v Dobšinej sa teda obávať nemusia a môžu mať istotu, že ďalšiemu šíreniu ochorenia sa včas zamedzilo a podnikli sa všetky preventívne opatrenia.

Red. , ilustračné foto: JK