Krimi

Vodiči pozor, polícia vás bude natáčať!

 

Vodiči sa ani v Dobšinej a jej okolí nevyhnú v nasledujúcich dňoch možným kontrolám polície. Tá totiž s cieľom pozitívneho ovplyvnenia bezpečnosti a plynulosti na cestách a predovšetkým v záujme znížiť počet nehôd s následkami na životoch a zdraví bude aj v Košickom kraji vykonávať kontroly objektívnej zodpovednosti. Ako pre náš portál priblížila krajská hovorňa polície Jana Mésarová, akcia sa spustí v našom okrese a teda aj v okolí Dobšinej už zajtra, o čom vám prinášame exkluzívne ako prví informácie.

„V rámci celoslovenskej dopravnej akcie budú kontroly v dohľade nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky spôsobom objektívnej zodpovednosti vykonané na teritóriu okresu Rožňava zajtra 16.01. 2014, v piatok 17.01.201,4 v okresoch Košice, Košice okolie a v okrese Trebišov. Vodiči sa tak môžu pripraviť na to, že možno nebudú zastavení priamo na ceste pri porušení zákona, ale že im príde zásielka domov.“ Povedala pre náš portál hovorkyňa polície a vodiči by mali preto obzvlášť dbať na dodržanie všetkých potrebných náležitostí.

O čo ale presne v tomto prípade ide? Od 01.07.2012 platí novela Zákona č. 8/2009 Z. z. o cestnej premávke, ktorá zaviedla objektívnu zodpovednosť. V praxi to znamená, že ak kamery, alebo iné technické zariadenia zaznamenajú priestupok, pokutu bude polícia vymáhať od majiteľa vozidla. „Výhovorkám majiteľa, že auto požičal a už si nespomína komu, je koniec. Buď zaplatí, alebo môže proti rozhodnutiu podať odpor a označiť skutočného vinníka.“ Dodala v závere nášho rozhovoru hovorkyňa KR PZ Košice Jana Mésarová. Dodajme, že po zavedení inštitútu objektívnej zodpovednosti, klesol v susednom Maďarsku počet dopravných nehôd až o 40%.

Ilustračné foto: Minv

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »