Šport

Víťazstvom si uctili Jána Garana

 

V dnešnú prvú júlovú sobotu sa stretli mladí priaznivci futbalu z Dobšinej, Krásnohorského Podhradia a Drnavy, aby si zmerali svoje sily, no tiež si týmto stretnutím zaspomínali na zosnulého pedagóga a riaditeľa Jána Garana. Celé podujatie sa nieslo v odkaze tohto významného človeka a dnes to bol už VIII. krát čo sa na jeho pamiatku usporiadal tradičný memoriál, ktorý nesie jeho meno. 

Na celú organizáciu sa podujali aj jeho najbližší spolupracovníci, terajší riaditeľ Základnej školy v Dobšinej Mgr. Jaroslav Hutník a Mgr. Pavol Fajdek, ktorí už od skorého rána pripravovali plochu futbalového štadiónu. Po slávnostnom otvorení športového podujatia riaditeľom Hutníkom, ktorý prítomným priblížil aj myšlienku memoriálu, sa prvým výkopom odštartovala séria zápasov o 10.-tej hodine.

Už v úvodnom zápase, ktorý odohrala Dobšiná s Krásnohorským Podhradím svitla nádej pre domácich, kedy hostí zdolali 2:1. V ďalšom zápase s Drnavou Dobšiná potvrdila svoju prevahu a tým aj zavŕšila svoje celkové víťazstvo na dnešnom memoriále Jána Garana. Všetko nájdete v prehľadnej tabuľke s výsledkami. Môžeme preto smelo povedať, že domáci žiaci, aj napriek schopným súperom si víťazstvom uctili pamiatku Jána Garana, ktorý nás navždy opustil 13. marca 2005. Športový odkaz riaditeľa základnej školy, dlhoročného pedagóga a vynikajúceho športového trénera zostáva navždy v mladej generácií.

Sumár: Dobšiná: 1. miesto, Krásnohorské Podhradie: 2. miesto, Drnava: 3. miesto. Najlepší brankár: Matej Mlynár (KRH), Najlepší hráč: Nikoleta Tiszová (DRN).

Výsledky jednotlivých zápasov

Klub

Klub

Výsledok

Dobšiná

Krásnohorské Podhradie

2:1

Krásnohorské Podhradie

Drvava

4:0

Dobšiná

Drnava

2:0

{gallery}foto_sport/memorialjg_2013{/gallery}

Foto: Redakcia MD

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »