Vianočný príhovor primátora mesta Dobšiná

Vážení občania, Dobšinčania, priatelia a známi. Ten čas nám letí neuveriteľne rýchlo, ako keby ani nebola jeseň a už je tu zima a s ňou najkrajšie sviatky v roku – Vianoce. Vianoce – sviatky pokoja, šťastia, porozumenia, no hlavne sviatky, ktoré spájajú rodiny pri štedrovečernom stole. Vôbec nie sú dôležité darčeky pod stromčekom, aj keď všetci na ne dbáme, pretože vidieť tie šťastné pohľady hlavne našich detí pri ich rozbaľovaní, je nezabudnuteľné.

Myslím, že väčšina z nás si stále viac uvedomuje, že to najdôležitejšie je, kto sa pri tomto stromčeku stretne, kto si v tej čarovnej atmosfére plnej lásky podá s nami ruku. Nešetrime v tento čas objatiami, peknými slovami a nebojme sa vyslovovať tie najkrajšie vety Mám ťa rád, Ľúbim ťa…. Nezabudnime ani na tých, ktorí už nie sú medzi nami, no veľmi nám chýbajú a stále majme na pamäti, že nie každý má možnosť tráviť tieto sviatky doma v rodinnom kruhu, že nie každý má domov a že nie pre každého je darček samozrejmosťou. Pomáhajme, buďme ústretoví a aj tolerantní k tým, ktorým život nepriniesol všetko to, čo mnohí považujeme za samozrejmé. Situácia všade vo svete je nejaká „naopak,“ nestačíme sa diviť, čo sa tam, či tam deje, a preto buďme hrdí a vďační za to, čo máme. Nedovoľme, aby nám to niekto vzal, hlavne to naše slovenské.

Ďakujem Vám, Vážení Dobšinčania, za podporu a spoluprácu pri napredovaní nášho mesta vpred. Končí nám rok plný trápenia a problémov s dokončovaním megaprojektu kanalizácie a ČOV. Inej cesty niet, ako nazvem to „nedokonalý projekt kanalizácie“ priviesť až k zdarnému a funkčnému ukončeniu.

Rok 2017 bude rokom výstavby v našom meste, bude to viditeľný výsledok našej spoločnej práce. V roku 2017 sa pustíme do schválenej výstavby nízko štandardných sociálnych bytov, do nadstavby Základnej školy v Dobšinej, kde vznikne 5 nových tried. Pustíme sa do budovania nových ciest a chodníkov, pribudne viacúčelové športovisko a detské ihrisko a v prípade schválených projektov sa pustíme aj do výstavby štandardných nájomných bytov a materskej škôlky. Popri týchto veľkých projektov budeme samozrejme riešiť aj naďalej všetko ostatné potrebné v našom meste.

Dobšiná nastúpila cestu zmien k lepšej budúcnosti. Sme síce len na začiatku, no veľmi ma teší, že sa do tejto cesty zapája stále viac a viac Dobšinčanov, čo ma utvrdzuje v presvedčení, že táto cesta je potrebná a hlavne, že je správna. Vážení občania, nech čaro Vianoc spríjemní chvíle pohody v šťastnom a veselom kruhu Vašich najmilších. Nech Vám nastávajúci rok prinesie veľa zdravia, šťastia, lásky, Božieho požehnania, splnených želaní a každodenných úspechov v osobnom a pracovnom živote.

Ján Slovák, primátor mesta Dobšiná