Kultúra

Vianočné posolstvo akadémie materskej školy

Vianoce  nám opäť nežne klopú na dvere.  Sú to sviatky lásky, pokoja , rodinnej pohody, obdarovania a darčekov. Deti z Materskej školy na ul. SNP v Dobšinej, si pre svojich rodičov pripravili veľký darček, ktorý  rozbalili na slávnostnej vianočnej akadémii. Jedinečný vianočný program skladali po kúskoch so svojimi  učiteľkami už dlho predtým,  aby  18. decembra predviedli svoj talent zabalený do sviatočných chvíľ.  V príjemnej predvianočnej atmosfére sa v zaplnenej sále Kultúrneho domu v Dobšinej vystriedali na pódiu maličkí snehuliaci, čertíci a čertice, anjelici, koledníci a snehové vločky,  ktorí svojimi vianočnými piesňami, tancami a koledami  navodili tú pravú rozprávkovo- vianočnú atmosféru.

V každom jednom vystúpení bolo cítiť kus detského srdiečka. Rodičia si teda postupne odbaľovali svoje darčeky, ktorých hodnota je jednoducho nevyčísliteľná. Sálou sa ozýval potlesk, ktorý posmeľoval  deti na javisku a stmeľoval ľudí dohromady. V nejednom oku sa leskla slzička dojatia, či radosti. Slávnostná akadémia vyvrcholila prekrásnou spoločnou piesňou o anjelikovi ,ktorá  zažala svetielko v každej duši. Skúsme nielen v čase Vianoc zapaľovať svetlá a roztápať ľady našich sŕdc, veď sviatky lásky trvajú stále.

Poďakovanie za tento krásny zážitok patrí  predovšetkým deťom, ktoré trpezlivo a s veľkou láskou chystali  tento dar nielen pre svojich rodičov, ale pre všetkých prítomných. Všetkým pani učiteľkám, ktoré starostlivo vyberali  scenár, krok po kroku  pripravovali deti na tento krásny večer a vlastnoručne im zhotovili náročné kostýmy. Rodičom a zamestnancom Mestského kultúrneho strediska, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na príprave slávnostnej akadémie. Pánovi Júliusovi  Korintušovi , ktorý zabezpečil ozvučenie a pánovi Robertovi  Molovi, ktorý zachytil tieto nezabudnuteľné chvíle videokamerou. A samozrejme všetkým, ktorí si v tomto predvianočnom zhone našli čas a prišli malých škôlkarov podporiť svojim potleskom.

Monika Klausmanová , foto: Juraj Karika